facebook_pixelVypudden AB - Företagsinformation | hitta.se
Hitta.se

Bolagsdata och årsredovisning för Vypudden AB

Org.nr.

Kopiera
Ladda ner årsredovisning gratis!

Bolaget skall bedriva hamburgerrestaurang och därtill hörande verksamhet.

Information

  • Organisationsnummer:

    556653-7170
  • Bolagsform:

    Aktiebolag
  • Bolaget registrerat:

    2004-02-17
  • F-skatt:

    Registrerad
  • Moms:

    Registrerad (SE556653717001)
Okänd kreditvärdighetVad betyder det här?

Kontaktuppgifter

Nyckeltal

2020-06*2019-06*2018-06*
Omsättning (tkr)182 388172 642161 340
Rörelseresultat, EBIT (tkr)4 9412 8292 275
Resultat efter finansnetto (tkr)4 7602 5111 819
Årets resultat (tkr)2 1127416
Summa tillgångar (tkr)42 21839 25139 561
Antal anställda183186186

Årsredovisningar Vypudden AB

Bolagets ägare

McDonald's har 1 ägare.

Största ägare

  • 1. Carl Richard Holmlund

Beställ rapport

McDonald's
556653-7170
Beställ rapport med detaljerad information om ägarandelar och rösträtter i aktiebolag (se exempelrapport).

Bolagets redovisning

Resultaträkning (TKR)

2020-06*2019-06*2018-06*
Omsättning (tkr)182 388172 642161 340
Rörelseresultat, EBIT (tkr)4 9412 8292 275
Resultat efter finansnetto (tkr)4 7602 5111 819
Årets resultat (tkr)2 1127416

Balansräkning (TKR)

TILLGÅNGAR2020-06*2019-06*2018-06*
Anläggningstillgångar (tkr)28 75531 69033 081
Omsättningstillgångar (tkr)13 4637 5606 481
Tillgångar (tkr)42 21839 25139 561
SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR2020-06*2019-06*2018-06*
Eget kapital (tkr)2 6811 070829
Obeskattade reserver (tkr)10 3988 3986 898
Avsättningar (tkr)000
Långfristiga skulder (tkr)004 508
Kortfristiga skulder (tkr)29 13829 78427 327
Skulder och eget kapital (tkr)42 21839 25139 561

Löner och utdelningar (TKR)

2020-06*2019-06*2018-06*
Löner till styrelse & VD (tkr)804604669
Varav tantiem till styrelse & VD (tkr)000
Löner till övriga anställda (tkr)45 80444 38842 381
Varav resultatlön till övriga anställda (tkr)000
Sociala kostnader (tkr)15 26714 70811 572
Utdelning till aktieägare (tkr)0500500

Nyckeltal

2020-06*2019-06*2018-06*
Antal anställda183186186
Omsättning per anställd (tkr)997928867
Personalkostnader per anställd (tkr)338321294
Vinstmarginal2.7%1.6%1.4%
Soliditet24.1%18.1%14.7%
Kassalikviditet43.7%22.4%20.0%

Befattningshavare

Styrelsemedlemmar

  • Carl Richard Holmlund
    Styrelseledamot
  • Christina Marie Holmlund
    Styrelsesuppleant

Tillsynsbefattningar

Firmatecknare

Firman tecknas var för sig av.ledamoten.suppleanten.

Styrelser och befattningshavare

Könsfördelning & medelålder i styrelsen

Karta och andra adresser

Fenix Väg 2, 134 44 Gustavsberg

Karta och andra adresser

Fenix Väg 2, 134 44 Gustavsberg

McDonald's har verksamhet på Fenix Väg 2, Gustavsberg. 

McDonald's har 5 andra verksamheter i Sverige. Det som ligger närmast Gustavsbergskontoret är McDonald's i Gustavsberg.

Svensk Näringsgrensindelning - SNI

Bolaget skall bedriva hamburgerrestaurang och därtill hörande verksamhet.

  • 56100 - Restaurangverksamhet