facebook_pixelVypudden AB - Företagsinformation | hitta.se
Hitta.se

Bolagsdata och årsredovisning för Vypudden AB

Org.nr.

Kopiera
Ladda ner årsredovisning gratis!

Bolaget skall bedriva hamburgerrestaurang och därtill hörande verksamhet.

Information

  • Organisationsnummer:

    556653-7170
  • Bolagsform:

    Aktiebolag
  • Bolaget registrerat:

    2004-02-17
  • F-skatt:

    Registrerad
  • Moms:

    Registrerad (SE556653717001)
Okänd kreditvärdighetVad betyder det här?

Kontaktuppgifter

Nyckeltal

2019-06*2018-06*2017-06*
Omsättning (tkr)172 642161 340124 908
Rörelseresultat, EBIT (tkr)2 8292 2753 305
Resultat efter finansnetto (tkr)2 5111 8192 885
Årets resultat (tkr)74168
Summa tillgångar (tkr)39 25139 56140 022
Antal anställda186186146

Årsredovisningar Vypudden AB

Bolagets ägare

McDonald's har 1 ägare.

Största ägare

  • 1. Carl Richard Holmlund

Beställ rapport

McDonald's
556653-7170
Beställ rapport med detaljerad information om ägarandelar och rösträtter i aktiebolag (se exempelrapport).

Bolagets redovisning

Resultaträkning (TKR)

2019-06*2018-06*2017-06*
Omsättning (tkr)172 642161 340124 908
Rörelseresultat, EBIT (tkr)2 8292 2753 305
Resultat efter finansnetto (tkr)2 5111 8192 885
Årets resultat (tkr)74168

Balansräkning (TKR)

TILLGÅNGAR2019-06*2018-06*2017-06*
Anläggningstillgångar (tkr)31 69033 08130 527
Omsättningstillgångar (tkr)7 5606 4819 495
Tillgångar (tkr)39 25139 56140 022
SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR2019-06*2018-06*2017-06*
Eget kapital (tkr)1 0708291 322
Obeskattade reserver (tkr)8 3986 8985 158
Avsättningar (tkr)000
Långfristiga skulder (tkr)04 5088 044
Kortfristiga skulder (tkr)29 78427 32725 498
Skulder och eget kapital (tkr)39 25139 56140 022

Löner och utdelningar (TKR)

2019-06*2018-06*2017-06*
Löner till styrelse & VD (tkr)604669565
Varav tantiem till styrelse & VD (tkr)000
Löner till övriga anställda (tkr)44 38842 38132 485
Varav resultatlön till övriga anställda (tkr)000
Sociala kostnader (tkr)14 70811 57211 788
Utdelning till aktieägare (tkr)500500500

Nyckeltal

2019-06*2018-06*2017-06*
Antal anställda186186146
Omsättning per anställd (tkr)928867856
Personalkostnader per anställd (tkr)321294307
Vinstmarginal1.6%1.4%2.6%
Soliditet18.1%14.7%12.6%
Kassalikviditet22.4%20.0%34.4%

Befattningshavare

Styrelsemedlemmar

  • Carl Richard Holmlund
    Styrelseledamot
  • Christina Marie Holmlund
    Styrelsesuppleant

Tillsynsbefattningar

Firmatecknare

Firman tecknas var för sig av.ledamoten.suppleanten.

Styrelser och befattningshavare

Könsfördelning & medelålder i styrelsen

Karta och andra adresser

Fenix Väg 2, 134 44 Gustavsberg

Karta och andra adresser

Fenix Väg 2, 134 44 Gustavsberg

McDonald's har verksamhet på Fenix Väg 2, Gustavsberg. 

McDonald's har 5 andra verksamheter i Sverige. Det som ligger närmast Gustavsbergskontoret är McDonald's i Gustavsberg.

Svensk Näringsgrensindelning - SNI

Bolaget skall bedriva hamburgerrestaurang och därtill hörande verksamhet.

  • 56100 - Restaurangverksamhet