Abedalsalam Alsaqa
48 årÅstorp
Abedalsalam Alsaqa bor i en lägenhet i Åstorp. Han bor tillsammans med Ghada Haboush. Hans födelsedag är den 5 januari.
Adress | Folkbokföringen
Lägenhetsnummer 1301
Mer information
Är du Abedalsalam Alsaqa
Om Abedalsalam Alsaqa på Idrottsgatan 17C
Abedalsalam fyller 49 år om 8 dagar
Abedalsalams födelsedag är den 5 januari. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Abedalsalam:
Födelsedag om 8 dagar (5 januari)
Nyårsafton om 3 dagar (31 december)
Ge Abedalsalam någonting fint
Om namnet Abedalsalam Alsaqa
I vår databas finns det 2 personer med namnet Abedalsalam och 3 personer med efternamnet Alsaqa.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

I Åstorp har invånarna i snitt 4 läckta uppgifter på DarkWeb.
Just nu sker det mycket kapningar – hur säker är du?
Abedalsalam bor tillsammans med Ghada Haboush
I lägenheten på Idrottsgatan 17C bor även Ghada Haboush.
Ghada Haboush firar sin 38-årsdag den 25 januari. Skicka en gåva till Ghada Haboush!
Mer information om Abedalsalams bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Abedalsalams tidigare adresser
Tidigare adresser för Abedalsalam Alsaqa saknas.Fordonsinnehav för Abedalsalam
Enligt Biluppgifter.se äger Abedalsalam 1 fordon, det senaste köptes 2021-06-27.
Se fordonsinformation och värdering i bilregistret
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Abedalsalams lön och inkomster
48-åringar i Åstorp tjänar 6 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Abedalsalam tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.
Vill du veta vad Abedalsalam tjänar?
Åstorp vs. Sverige
Spara och placera för Abedalsalam
Att planera för framtiden är avgörande. Om Abedalsalam börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. En 48-årig man i Åstorp har i snitt 1 991 339 kr sparat. Se hur mycket pension du har idag!
Spara effektivare
I Åstorp har pensionera.se räddat 95 543 735 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.
Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer härAnvänd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Vill du veta var Abedalsalam jobbar?
Sök efter Abedalsalam Alsaqas profil på LinkedIn.
Om Abedalsalams bostad på Idrottsgatan 17C
En lägenhet på 74 m2
Abedalsalam bor i en lägenhet med tre rum på 74 m2. Den är mindre än de flesta av grannarnas lägenheter i fastigheten. Fastighetens byggår är 1970.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.
Skydda din bostad på 74 m²
1 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 74 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Lägenheten ligger på tredje våningen
Tredje våningen, 1:a dörren fr. vänster (Lgh 1301).
Upptäck bostadens värde
I Åstorp är det just nu 28 lägenheter och villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 686 250 kr med ett kvadratmeterpris om 15 195 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Solläget på Idrottsgatan 17 C
Hur mycket sol får bostaden? I vår tomtrapport hittar du en solkarta som visar solens rörelser över Idrottsgatan 17 C – timme för timme. Det kan vara värdefullt vid exempelvis flytt, renovering eller planering av uteplats
Bolån i Åstorp - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (nov 2025) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2.67%.
Räkna på ditt bolån!Bolåneränta du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss.
Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2.70% (nov 2025).
Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2.67% med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 668 613 kronor och den första avbetalningen är 3 892 kronor.
Boendemiljön kring Idrottsgatan 17C
Idrottsgatan 17 ligger i Åstorp
I området kring Idrottsgatan 17 bor många i flerbostadshus och villor som för det mesta är byggda på 1960- och 1970-talet.
Postnummer 265 36 kan vinna 239 miljoner
Årets största Grannyra är på gång. Ta chansen senast 31 december.
Få första månaden för 99 kr + vas från Orrefors (värde 399 kr)Ord. pris 188 kr/mån. Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. Köp senast 31/12.
Restauranger
Lockas man av restaurangbesök finns Checkpoint Sweden E4 i närheten.
Drönarfoton över Björnekulla
En drönare har flugit över Björnekulla och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Björnekulla eller kolla om ditt hus finns med.
Drönarkartan – se fler foton från ovan.
Bostadsmarknaden i Åstorp, Åstorps kommun
I området byggs och planeras totalt 28 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Idrottsgatan 17C har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 10 km radie kring adressen.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När 1 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Åstorp
Människorna i kvarteret runt Idrottsgatan 17C
Unga singlar med lägre utbildning och låga inkomster i förortsområden till små- och medelstora städer
Vanliga intressen är spela dataspel/tv-spel, bild-/ljudanläggningar, datorer, foto/film, meka med bilar, pyssla, vidareutbildning/gå på kurser, alternativ hälsovård, astrologi och ny teknik i vardagslivet.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Idrottsgatan 17C
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Låg medelålder i området
Medelåldern i området är 40 år, vilket är lägre än medelåldern i Åstorps kommun (47 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 20-34, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (21%) är lägre än i resten av kommunen.
Sverigedemokraterna är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man vänster. Sverigedemokraterna får 83% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 43.5% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+83%I närheten av Idrottsgatan 17C
Vill du få en bättre bild av området kring Idrottsgatan 17C?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
1 antal förskolor inom 3 km
1 matbutiker inom 3 km
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
1 872 meter från adressen ligger Kyrktuppen Förskola Fritidshem.