Anders Stenfelt
65 årSollentuna
Jan Anders Stenfelt bor i en lägenhet i Helenelunds centrum, Sollentuna med telefonnummer 070-307 37 XX. Hans födelsedag är den 6 maj och han har namnsdag den 30 november. Lägenheten är värderad till ca 3 140 000 kr. Lägenheten har 1372 potentiella köpare.
- Mobil
070-307 37 XXVisa numret
- Telefonnummer
08-622 68 XXVisa numret
Adress | Folkbokföringen
Lägenhetsnummer 1401
Mer information
Är du Jan Anders Stenfelt
Om Anders Stenfelt på Stupvägen 19
Anders fyller 66 år om 6 dagar
Anders födelsedag är den 6 maj. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Anders:
Födelsedag om 6 dagar (6 maj)
Namnsdag om 213 dagar (30 november)
Nationaldagen om 37 dagar (6 juni)
Ge Anders någonting fint
Anders bor själv i hushållet
Anders bor ensam i lägenheten på 90kvm. Det finns inga fler
personer skrivna på adressen som är äldre än 18 år.
Mer information om Anders bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Anders tidigare adresser
Fordonsinnehav för Anders
Enligt Biluppgifter.se äger Anders 2 fordon, det senaste köptes 2020-02-04.
Se fordonsinformation och värdering i bilregistret
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Anders lön och inkomster
65-åringar i Sollentuna tjänar 6 000 kr mer än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Anders tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.
Vill du veta vad Anders tjänar?
Sollentuna vs. Sverige
Anders arbetssituation
Anders sitter i styrelsen för Bostadsrättsföreningen Vindsslottet.
Se om Anders finns på LinkedIn.
Om Anders bostad på Stupvägen 19
En lägenhet på 90 m2
Anders bor i en lägenhet med fyra rum på 90 m2. Den är större än de flesta av grannarnas lägenheter i fastigheten. Fastighetens byggår är 1970.
- Äger du bostaden? Se hur många potentiella köpare den har på Boneo!
- Logga in redan idag och upptäck våra andra spännande tjänster i inloggat läge. Vi kommer hålla dig uppdaterad!
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Kontakta Lantmäteriet för att rätta eventuellt felaktiga uppgifter.
Lägenheten ligger på fjärde våningen
Fjärde våningen, 1:a dörren fr. vänster (Lgh 1401).
Lägenhetens värde är ca 3 140 000 och har 1372 potentiella köpare.
Om lägenheten skulle säljas idag så uppskattar Hitta i samarbete med Real AI försäljningspriset till ca 3 140 000 kr eller 34 888 kr/m² (uppskattningen baseras på lägenhetens adress, storlek, eventuell avgift och vad andra fick när de sålde sina bostäder i området). Boneo uppskattar att bostaden har 1372 potentiella köpare som just nu går på bostadsvisningar hos mäklarbolag i samma område och för liknande typ av bostad. Vill du veta hur attraktiv din bostad är på marknaden? Se hur många potentiella köpare den har på Boneo - svar på 2 minuter!
- Äger du bostaden? Snart kommer du via inloggat läge på Hitta kunna värdera din bostad gratis.
- Logga in redan idag och upptäck våra andra spännande tjänster i inloggat läge. Vi kommer hålla dig uppdaterad!

1372 potentiella
köpare
Bolån i Sollentuna - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (feb 2025) för ett bolån med 2 års bunden ränta: 3.15%.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss.
Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 3.20% (feb 2025).
Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 2 år bunden ränta på 3.15% med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 788 813 kronor och den första avbetalningen är 4 292 kronor.
Boendemiljön kring Stupvägen 19
Stupvägen 19 ligger i Sollentuna
I området kring Stupvägen 19 bor många i flerbostadshus och villor som för det mesta är byggda på 1940- och 1970-talet.
I postnumret 191 42 har glada grannar vunnit totalt 910 256 kr*
Du kan också vinna tillsammans med dina grannar i ditt område.
Halva priset första månaden! 90 kr (ord. pris 180 kr). Köp din lott!Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2025
Restauranger
Lockas man av restaurangbesök finns Haci Baysal Pizza House och Scandic Victoria Tower i närheten.
Drönarfoton över Helenelunds centrum
En drönare har flugit över Helenelunds centrum och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Helenelunds centrum eller kolla om ditt hus finns med.
Drönarkartan – se fler foton från ovan.
Bostadsmarknaden i Helenelunds centrum
Se fler objekt till salu i Helenelund
Människorna i kvarteret runt Stupvägen 19
Medelinkomsttagare i bostadsrätt i multikulturella etablerade förortsområden utanför storstad
Vanliga intressen är alternativ hälsovård, skönhetsvård, astrologi, datorer, prova nya produkter, följa populära tv-serier, bantningstips, spela dataspel/tv-spel, hårvård och film.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Stupvägen 19
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I Helenelunds centrum är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Låg medelålder i området
Medelåldern i området är 44 år, vilket är lägre än medelåldern i Sollentunas kommun (47 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (19%) är lägre än i resten av kommunen.
Vänsterpartiet är ovanligt starka i Helenelunds centrum
I valdistriktet röstar man vänster. Vänsterpartiet får 60% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 38.1% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

I närheten av Stupvägen 19
Förskola & Skola i Helenelunds centrum
70 meter från adressen ligger Filurens förskola.
Matbutiker
Bara 15 minuters promenad bort ligger närmsta livsmedelsbutik, Coop Konsum på Danmarksgatan 32.