Birgitta Hansson
Sveg
Ingrid Birgitta Hansson bor i ett kedjehus i Sveg med telefonnummer 070-531 47 XX. Hon bor tillsammans med Sören Hansson. Hennes födelsedag är den 31 maj och hon har namnsdag den 7 oktober. Kedjehusets värde är mellan 400 000 – 1 000 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.
- Mobil
070-531 47 XXVisa numret
Mer information
Är du Ingrid Birgitta Hansson
Om Birgitta Hansson på Gränsgatan 47
Birgitta fyller år om cirka 7 månader
Birgittas födelsedag är den 31 maj. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Birgitta:
Födelsedag om 222 dagar (31 maj)
Namnsdag om 350 dagar (7 oktober)
Halloween om 10 dagar (31 oktober)
Överraska Birgitta med blommor
Euroflorist
Gratis ChokladHöstens juvel329 kr
Gratis ChokladLjuvlig Harmoni289 kr
Oktoberbuketten369 kr
Gratis ChokladOrange höstvärme289 kr
Gratis ChokladSöt pastell279 kr
Gratis ChokladVåga vara färgstark289 kr
Gratis ChokladHöstlycka299 kr
Gratis ChokladHöstens skönhet329 kr
Gratis ChokladLjuvliga rosor289 kr
Tjusig rosa299 kr 
Om namnet Birgitta Hansson
I vår databas finns det 136025 personer med namnet Birgitta och 31627 personer med efternamnet Hansson.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

94 070 svenskar som heter Birgitta finns i läckor på Darknet.
Finns du där?
Birgitta bor tillsammans med Sören Hansson
I kedjehuset på Gränsgatan 47 bor även Sören Hansson.
Sören Hansson firar sin födelsedag den 20 september. Skicka en gåva till Sören Hansson!
Mer information om Birgittas bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Birgittas tidigare adresser
Tidigare adresser för Birgitta Hansson saknas.Fordonsinnehav för Birgitta
Enligt Biluppgifter.se äger Birgitta 1 fordon, det senaste köptes 2020-07-10.
Se fordonsinformation och värdering i bilregistret
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Birgittas lön och inkomster
Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Birgitta tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster hon har.
Vill du veta vad Birgitta tjänar?
Spara och placera för Birgitta
Att planera för framtiden är avgörande. Om Birgitta börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge henne upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när hon går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!
Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Vill du veta var Birgitta jobbar?
Sök efter Birgitta Hanssons profil på LinkedIn.
Om Birgittas bostad på Gränsgatan 47
En kedjehus på 126 m2
Birgitta bor i en kedjehus på 126 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1976.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.
Skydda din bostad på 126 m²
0 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 126 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Tomt på ca 510 kvadratmeter
Tomten, LINDEN 3, är mindre än andra tomter i området.
Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten LINDEN 3 vid olika klockslag och årstider.
Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.
Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.
Husets värdeindikation är mellan 400 000 kr och 1 000 000 kr
I Härjedalens kommun är det just nu 36 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 322 500 kr med ett kvadratmeterpris om 20 088 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Bolån i Sveg - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (sep 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,75 %.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,78 % (sep 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,75 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 688 646 kronor och den första avbetalningen är 3 958 kronor.
Boendemiljön kring Gränsgatan 47
Gränsgatan 47 ligger i Härjedalen
I området kring Gränsgatan 47 bor många i flerbostadshus och villor som för det mesta är byggda på 1960- och 1970-talet.
Fakta om postnummret
Postnumret 842 33 täcker en yta på 2,97 kvadratkilometer och ligger i Härjedalen. Här bor 786 personer, fördelade på cirka 509 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,5 personer. Med en befolkningstäthet på 265 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.
Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 842 33 har nämligen tillsammans delat på över 3,5 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.
Postkodlotteriets topplista i Härjedalen
Nedan postnummer i Härjedalen har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.
| Postnummer | Vinstsumma |
|---|---|
| 1.Postnummer 840 92 | 6 026 120 kr |
| 2.Postnummer 842 33 | 3 596 891 kr |
| 3.Postnummer 842 92 | 3 242 467 kr |

Restauranger
Lockas man av restaurangbesök finns Restaurang Björnen och Hotell & Restaurang Mysoxen i närheten.
Bostadsmarknaden i Härjedalens kommun
I området byggs och planeras totalt 47 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Gränsgatan 47 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Härjedalen.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Härjedalen
Människorna i kvarteret runt Gränsgatan 47
Äldre och pensionerade medelinkomsttagarpar utan barn i villa utanför småstäder
Vanliga intressen är krukväxter, lösa korsord eller sudoku, arbeta i trädgården, jakt, antikviteter, trav och galopp, energisparande, kungligheter, sticka och handarbeta och skattefrågor.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Gränsgatan 47
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Låg medelålder i området
Medelåldern i området är 52 år, vilket är lägre än medelåldern i Härjedalens kommun (53 år) men högre än Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (34%) är lägre än i resten av kommunen.
I närheten av Gränsgatan 47
Vill du få en bättre bild av området kring Gränsgatan 47?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
1 antal förskolor inom 3 km
3 matbutiker i Härjedalen
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
172 meter från adressen ligger Föräldrarkoperativ Myltan.
Matbutiker
I Härjedalen ligger bland annat Vema Handel AB.
Träning och fritid
I Härjedalen ligger närmsta träningsanläggning, Active Sports Club Björnrike.
Friluftskartan – utforska naturen i området.
