Daniel Sandstedt
64 årKungälv
Daniel Eric Sandstedt bor i en villa i Kungälv. Han bor tillsammans med bland annat Anna Sandstedt. Hans födelsedag är den 19 april och han har namnsdag den 11 december. Husets värde är mellan 5 400 000 – 7 500 000 kr enligt Hemnet värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.
Mer information
Är du Daniel Eric Sandstedt
Ändra information och svara på omdömen
Om Daniel Sandstedt på Valtersäng 1
Daniel fyller 65 år om cirka 4 månader
Daniels födelsedag är den 19 april. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Daniel:
Födelsedag om 135 dagar (19 april)
Namnsdag om 5 dagar (11 december)
Julafton om 19 dagar (24 december)
Ge Daniel någonting fint
Om namnet Daniel Sandstedt
I vår databas finns det 76027 personer med namnet Daniel och 594 personer med efternamnet Sandstedt.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

I Kungälv har invånarna i snitt 4 läckta uppgifter på DarkWeb.
Just nu sker det mycket kapningar – hur säker är du?
Daniel bor tillsammans med Anna Sandstedt
I villan på Valtersäng 1 bor även Anna Sandstedt, Max Sandstedt.
Anna Sandstedt firar sin 66-årsdag den 11 oktober. Skicka en gåva till Anna Sandstedt!
Max Sandstedt firar sin 27-årsdag den 23 november. Skicka en gåva till Max Sandstedt!
Mer information om Daniels bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Daniels tidigare adresser
Tidigare adresser för Daniel Sandstedt saknas.Fordonsinnehav för Daniel
Enligt Biluppgifter.se äger Daniel 1 fordon, det senaste köptes 2024-09-12.
Se fordonsinformation och värdering i bilregistret
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Daniels lön och inkomster
64-åringar i Kungälv tjänar 4 000 kr mer än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Daniel tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.
Vill du veta vad Daniel tjänar?
Kungälv vs. Sverige
Spara och placera för Daniel
Att planera för framtiden är avgörande. Om Daniel börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. En 64-årig man i Kungälv har i snitt 3 865 362 kr sparat. Se hur mycket pension du har idag!
Spara effektivare
I Kungälv har pensionera.se räddat 189 067 707 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.
Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer härAnvänd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Daniels jobb & styrelseuppdrag
Daniel sitter i en bolagsstyrelse.
Elmseld Interactive AB, omsättning 0 tkr, förlust -6 tkr
Se om Daniel finns på LinkedIn.
Om Daniels bostad på Valtersäng 1
En villa på 158 m2
Daniel bor i en villa på 158 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1991.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.
Skydda din bostad på 158 m²
1 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 158 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Tomt på ca 777 kvadratmeter
Tomten, REDET 1, är större än andra tomter i området.
Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten REDET 1 vid olika klockslag och årstider.
Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.
Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.
Husets värdeindikation är mellan 5 400 000 kr och 7 500 000 kr
I Kungälvs kommun är det just nu 73 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 4 000 000 kr med ett kvadratmeterpris om 40 821 kr/m².
Hemnet anger att tillförlitligheten i denna värdeindikation är Mellanhög. Det betyder att beräkningen stöds av ett visst antal datapunkter och historiska försäljningar, men att det finns lite mindre underlag än vid en hög tillförlitlighet. Värderingsdata för fritidshus är begränsad.
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Bolån i Kungälv - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (okt 2025) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2.68%.
Räkna på ditt bolån!Bolåneränta du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss.
Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2.71% (okt 2025).
Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2.68% med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 671 117 kronor och den första avbetalningen är 3 900 kronor.
Boendemiljön kring Valtersäng 1
Valtersäng 1 ligger i Kungälv
I området kring Valtersäng 1 bor många i villor och radhus som för det mesta är byggda på 1970- och 1990-talet.
Postnummer 442 49 kan vinna 239 miljoner
Årets största Grannyra är på gång. Ta chansen senast 31 december.
Få första månaden för 99 kr + vas från Orrefors (värde 399 kr)Ord. pris 188 kr/mån. Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. Köp senast 31/12.
Restauranger
Lockas man av restaurangbesök finns Gustus Gastrobar och Tribeca i närheten.
Drönarfoton över Kungälv
En drönare har flugit över Kungälv och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Kungälv eller kolla om ditt hus finns med.
Drönarkartan – se fler foton från ovan.
Bostadsmarknaden i Kungälvs kommun
I området byggs och planeras totalt 96 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Valtersäng 1 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 10 km radie kring adressen.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När 1 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Ale
Människorna i kvarteret runt Valtersäng 1
Singel och flergenerationshushåll med låga inkomster i villa utanför småorter
Vanliga intressen är golf, utförsåkning, näringsliv och samhällsekonomi, längdskidåkning, segling, vin och vinprovning, föreningsverksamhet, skattefrågor, inrikespolitik och värdepapper och värdepappersaffärer.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Valtersäng 1
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten högre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Hög medelålder i området
Medelåldern i området är 53 år, vilket är högre än medelåldern i Kungälvs kommun (49 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (25%) är lägre än i resten av kommunen.
Kristdemokraterna är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man borgerligt. Kristdemokraterna får 24% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 28.9% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+24%I närheten av Valtersäng 1
Vill du få en bättre bild av området kring Valtersäng 1?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
3 antal förskolor inom 3 km
1 matbutiker inom 3 km
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
1 169 meter från adressen ligger Solängen förskola.
Matbutiker
Närmsta livsmedelsbutik är ICA Maxi Kungälv på Gymnasiegatan 8.