Elizabeth Persson
65 årFagersta
Sonja Elizabeth Persson bor i en lägenhet i Fagersta. Hon bor tillsammans med Kjell Persson. Hennes födelsedag är den 27 april.
Mer information
Är du Sonja Elizabeth Persson
Om Elizabeth Persson på Brandbovägen 54
Elizabeth fyller 66 år om cirka 8 månader
Elizabeths födelsedag är den 27 april. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Elizabeth:
Födelsedag om 272 dagar (27 april)
Halloween om 94 dagar (31 oktober)
Överraska Elizabeth med blommor
Om namnet Elizabeth Persson
I vår databas finns det 5757 personer med namnet Elizabeth och 77435 personer med efternamnet Persson.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

4 556 svenskar som heter Elizabeth finns i läckor på Darknet.
Finns du där?
Elizabeth bor tillsammans med Kjell Persson
I lägenheten på Brandbovägen 54 bor även Kjell Persson.
Kjell Persson firar sin födelsedag den 8 maj. Skicka en gåva till Kjell Persson!
Mer information om Elizabeths bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Elizabeths tidigare adresser
Tidigare adresser för Elizabeth Persson saknas.Fordonsinnehav för Elizabeth
Enligt Biluppgifter.se äger Elizabeth 1 fordon, det senaste köptes 2015-01-08.
Se fordonsinformation och värdering i bilregistret
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Elizabeths lön och inkomster
65-åringar i Fagersta tjänar 4 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Elizabeth tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster hon har.
Vill du veta vad Elizabeth tjänar?
Fagersta vs. Sverige
Spara och placera för Elizabeth
Att planera för framtiden är avgörande. Om Elizabeth börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge henne upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när hon går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!
Pension i Fagersta
65-åringar i Fagersta har en pension i snitt:
Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Vill du veta var Elizabeth jobbar?
Sök efter Elizabeth Perssons profil på LinkedIn.
Om Elizabeths bostad på Brandbovägen 54
Ett hus på 149 m2
Elizabeth bor i en hus på 149 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.
Skydda din bostad på 149 m²
1 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 149 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Upptäck bostadens värde
I Fagersta kommun är det just nu 58 lägenheter och villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 775 000 kr med ett kvadratmeterpris om 8 530 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Solläget på Brandbovägen 54
Hur mycket sol får bostaden? I vår tomtrapport hittar du en solkarta som visar solens rörelser över Brandbovägen 54 – timme för timme. Det kan vara värdefullt vid exempelvis flytt, renovering eller planering av uteplats
Bolån i Fagersta - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.
Bostadsmarknaden i Fagersta kommun
I området byggs och planeras totalt 31 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Brandbovägen 54 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Fagersta.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När 1 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Fagersta
Människorna i kvarteret runt Brandbovägen 54
Äldre medelinkomsttagarfamiljer utan barn eller med utflugna barn i villa på småorter och i glesbygd
Vanliga intressen är motorsport, jakt, meka med bilar, snickra/måla och bygga, arbeta i trädgården, motorcyklar, trav och galopp, sportfiska, lösa korsord eller sudoku och krukväxter.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Brandbovägen 54
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten högre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Hög medelålder i området
Medelåldern i området är 67 år, vilket är högre än medelåldern i Fagerstas kommun (50 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 65+, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (42%) är högre än i resten av kommunen.
Socialdemokraterna är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man vänster. Socialdemokraterna får 32% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 37.2% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+32%I närheten av Brandbovägen 54
Vill du få en bättre bild av området kring Brandbovägen 54?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
0 antal förskolor i Fagersta
1 matbutiker i Fagersta
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
