Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva skogs- och trävarurörelse, fastighetsförvaltning, leasingrörelse avseende bilar, fordon och inventarier för trävarurörelse, handel och förvaltning av aktier och värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 6 930 | 8 004 | 8 024 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -1 715 | -1 430 | -1 234 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -24 705 | 69 413 | 43 613 |
| Årets resultat (tkr) | -903 | 40 782 | 26 032 |
| Summa tillgångar (tkr) | 1 722 780 | 1 765 219 | 1 714 898 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 6 930 | 8 004 | 8 024 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -1 715 | -1 430 | -1 234 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -24 705 | 69 413 | 43 613 |
| Årets resultat (tkr) | -903 | 40 782 | 26 032 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 1 131 105 | 667 352 | 18 093 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 591 675 | 1 097 867 | 1 696 805 |
| Tillgångar (tkr) | 1 722 780 | 1 765 219 | 1 714 898 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 481 106 | 1 482 008 | 1 441 227 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 25 047 | 48 861 | 30 990 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 216 627 | 234 350 | 242 681 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 1 722 780 | 1 765 219 | 1 714 898 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -24.8% | -17.9% | -15.4% |
| Soliditet | 87.0% | 86.0% | 85.3% |
| Kassalikviditet | 273.1% | 468.5% | 699.2% |
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva skogs- och trävarurörelse, fastighetsförvaltning, leasingrörelse avseende bilar, fordon och inventarier för trävarurörelse, handel och förvaltning av aktier och värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.