Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verkamhet är att bedriva konsultverksamhet inom tjänstesidan, med specialité CE-märkning av maskiner inom industrin. Vidare skall bolaget bedriva totalprojekt inom kommun och industrin inom kemisk- och stålindustri samt värdepappershantering samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 372 | 574 | 659 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 346 | 428 | 466 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -324 | 435 | 518 |
| Årets resultat (tkr) | 15 | 394 | 441 |
| Summa tillgångar (tkr) | 1 915 | 2 718 | 2 824 |
| Antal anställda | 1 | 1 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 372 | 574 | 659 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 346 | 428 | 466 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -324 | 435 | 518 |
| Årets resultat (tkr) | 15 | 394 | 441 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 870 | 2 098 | 2 101 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 1 046 | 620 | 723 |
| Tillgångar (tkr) | 1 915 | 2 718 | 2 824 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 381 | 1 641 | 1 747 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 489 | 910 | 980 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 46 | 167 | 97 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 1 915 | 2 718 | 2 824 |
| 2025-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 564 | 65 | |
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 132 | 7 | |
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | 1 | |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 372 | 659 | |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 696 | 72 | |
| Vinstmarginal | 25.2% | 74.6% | 70.7% |
| Soliditet | 90.5% | 84.5% | 86.8% |
| Kassalikviditet | 2273.9% | 371.3% | 745.4% |
Föremålet för bolagets verkamhet är att bedriva konsultverksamhet inom tjänstesidan, med specialité CE-märkning av maskiner inom industrin. Vidare skall bolaget bedriva totalprojekt inom kommun och industrin inom kemisk- och stålindustri samt värdepappershantering samt därmed förenlig verksamhet.