Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta fastigheter och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 974 | 1 965 | 572 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 116 | 398 | -14 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 865 | 77 | -219 |
| Årets resultat (tkr) | 516 | 7 | 1 |
| Summa tillgångar (tkr) | 27 820 | 28 679 | 27 320 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 974 | 1 965 | 572 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 116 | 398 | -14 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 865 | 77 | -219 |
| Årets resultat (tkr) | 516 | 7 | 1 |
| TILLGÅNGAR | 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 27 429 | 28 556 | 26 373 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 391 | 123 | 947 |
| Tillgångar (tkr) | 27 820 | 28 679 | 27 320 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 632 | 117 | 110 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 215 | ||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 25 854 | 27 672 | 23 810 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 118 | 891 | 3 400 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 27 820 | 28 679 | 27 320 |
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 37.5% | 20.3% | -2.5% |
| Soliditet | 2.8% | 0.4% | 0.4% |
| Kassalikviditet | 35.0% | 13.8% | 27.9% |
Antefast Bastionen AB ingår i en koncern med 20 bolag. Koncernmoderbolag är Handel & Transport i Alingsås AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-08.
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta fastigheter och därmed förenlig verksamhet.