Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva resebyråverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 110 072 | 69 895 | 51 047 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 28 166 | 13 920 | 14 730 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 28 662 | 14 319 | 17 382 |
| Årets resultat (tkr) | 22 733 | 11 325 | 14 276 |
| Summa tillgångar (tkr) | 72 455 | 47 042 | 46 751 |
| Antal anställda | 3 | 3 | 3 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 110 072 | 69 895 | 51 047 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 28 166 | 13 920 | 14 730 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 28 662 | 14 319 | 17 382 |
| Årets resultat (tkr) | 22 733 | 11 325 | 14 276 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 6 359 | 6 383 | 13 128 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 66 096 | 40 660 | 33 623 |
| Tillgångar (tkr) | 72 455 | 47 042 | 46 751 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 28 538 | 16 805 | 19 480 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | 6 297 | 6 297 | 6 197 |
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 37 621 | 23 940 | 21 074 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 72 455 | 47 042 | 46 751 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 22 000 | 11 000 | 14 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 3 | 3 | 3 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 36 691 | 23 298 | 17 016 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 25.6% | 19.9% | 28.9% |
| Soliditet | 39.4% | 35.7% | 41.7% |
| Kassalikviditet | 175.7% | 169.8% | 159.6% |
Be Resor AB ingår i en koncern med 3 bolag. Koncernmoderbolag är Kicc Invest AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva resebyråverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.