Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Företaget bedriver byggnadsentreprenad, nybyggnation, renovering-reperation, samt tillhandahåller transporttjänster. Fastighetsuthyrning, äger vindkraftverk, värdepappershantering och därmed förenlig verksamhet.
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 110 | 3 947 | 5 245 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -661 | 485 | 218 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 181 | 629 | 451 |
| Årets resultat (tkr) | 141 | 1 083 | 630 |
| Summa tillgångar (tkr) | 10 779 | 11 834 | 11 241 |
| Antal anställda | 1 | 1 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 110 | 3 947 | 5 245 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -661 | 485 | 218 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 181 | 629 | 451 |
| Årets resultat (tkr) | 141 | 1 083 | 630 |
| TILLGÅNGAR | 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 5 867 | 4 493 | 5 067 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 4 912 | 7 341 | 6 174 |
| Tillgångar (tkr) | 10 779 | 11 834 | 11 241 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 10 139 | 10 498 | 9 415 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 450 | 450 | 1 186 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 190 | 886 | 641 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 10 779 | 11 834 | 11 241 |
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | 1 | |
| Omsättning per anställd (tkr) | 2 110 | 3 947 | |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -31.3% | 12.3% | 4.2% |
| Soliditet | 97.1% | 91.5% | 91.3% |
| Kassalikviditet | 2585.3% | 828.6% | 963.2% |
Företaget bedriver byggnadsentreprenad, nybyggnation, renovering-reperation, samt tillhandahåller transporttjänster. Fastighetsuthyrning, äger vindkraftverk, värdepappershantering och därmed förenlig verksamhet.