Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet skall vara investeringar och handel med aktier, fonder och därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall även arbeta med investeringar, utveckling och produktion av produkter och tjänster inom film och teaterbranschen samt därmed förenlig verksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 15 | 463 | 8 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -50 | 320 | -71 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -61 826 | -26 606 | 3 615 |
| Årets resultat (tkr) | -61 826 | -26 709 | 3 615 |
| Summa tillgångar (tkr) | 235 383 | 286 633 | 288 487 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 15 | 463 | 8 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -50 | 320 | -71 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -61 826 | -26 606 | 3 615 |
| Årets resultat (tkr) | -61 826 | -26 709 | 3 615 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 232 905 | 282 606 | 284 682 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 2 478 | 4 027 | 3 806 |
| Tillgångar (tkr) | 235 383 | 286 633 | 288 487 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 690 | 2 516 | 29 224 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 234 333 | 284 015 | 259 122 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 360 | 102 | 141 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 235 383 | 286 633 | 288 487 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -333.3% | 69.1% | -887.5% |
| Soliditet | 0.3% | 0.9% | 10.1% |
| Kassalikviditet | 688.3% | 3948.0% | 2699.3% |