Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva restaurang-, bar-, catering- och konferensverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 27 024 | 27 065 | 25 891 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 603 | 3 620 | 6 147 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 3 631 | 3 649 | 6 151 |
| Årets resultat (tkr) | 2 873 | 2 876 | 4 818 |
| Summa tillgångar (tkr) | 6 516 | 5 397 | 6 674 |
| Antal anställda | 23 | 24 | 22 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 27 024 | 27 065 | 25 891 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 3 603 | 3 620 | 6 147 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 3 631 | 3 649 | 6 151 |
| Årets resultat (tkr) | 2 873 | 2 876 | 4 818 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 195 | 273 | 163 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 6 321 | 5 124 | 6 511 |
| Tillgångar (tkr) | 6 516 | 5 397 | 6 674 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 4 186 | 3 513 | 5 204 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 330 | 884 | 470 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 6 516 | 5 397 | 6 674 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 2 200 | 2 200 | 2 567 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 23 | 24 | 22 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 175 | 1 128 | 1 177 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 13.3% | 13.4% | 23.7% |
| Soliditet | 75.3% | 78.4% | 88.8% |
| Kassalikviditet | 413.2% | 502.7% | 1256.8% |
Bullandö Enterprise AB ingår i en koncern med 2 bolag. Koncernmoderbolag är Sail Away Catering AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall bedriva restaurang-, bar-, catering- och konferensverksamhet och därmed förenlig verksamhet.