Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, förvalta aktier i dotterbolag med biltvätts- och bilservice verksamhet, förvalta annan fast och lös egendom, samt därmed förenlig verksamhet.
| 2026-02* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 36 094 | 23 975 | 14 318 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 5 398 | 3 101 | 1 308 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 5 392 | 3 095 | 1 307 |
| Årets resultat (tkr) | -2 631 | -265 | 520 |
| Summa tillgångar (tkr) | 55 300 | 60 023 | 19 409 |
| Antal anställda | 2 | 3 | 3 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-02* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 36 094 | 23 975 | 14 318 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 5 398 | 3 101 | 1 308 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 5 392 | 3 095 | 1 307 |
| Årets resultat (tkr) | -2 631 | -265 | 520 |
| TILLGÅNGAR | 2026-02* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 27 187 | 31 577 | 8 238 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 28 113 | 28 445 | 11 171 |
| Tillgångar (tkr) | 55 300 | 60 023 | 19 409 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-02* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 28 632 | 31 263 | 9 157 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 887 | 2 473 | 2 539 |
| Avsättningar (tkr) | 2 900 | 3 241 | |
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 21 881 | 23 046 | 7 713 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 55 300 | 60 023 | 19 409 |
| 2026-02* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2026-02* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 2 | 3 | 3 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 18 047 | 7 992 | 4 773 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 15.0% | 12.9% | 9.1% |
| Soliditet | 54.2% | 55.0% | 56.6% |
| Kassalikviditet | 127.7% | 122.9% | 143.8% |
Cc Mitt AB ingår i en koncern med 19 bolag. Koncernmoderbolag är Ok-Q8 AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2026-02.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, förvalta aktier i dotterbolag med biltvätts- och bilservice verksamhet, förvalta annan fast och lös egendom, samt därmed förenlig verksamhet.