Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall utveckla, tillverka och marknadsföra flödesplatter för användning primärt inom bränslecells- och vätgasindustrin samt brediva därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 367 | 25 277 | 48 399 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -123 829 | -100 807 | -120 637 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -126 946 | -100 974 | -120 296 |
| Årets resultat (tkr) | -126 946 | -100 974 | -120 296 |
| Summa tillgångar (tkr) | 160 345 | 246 788 | 364 818 |
| Antal anställda | 33 | 50 | 106 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 367 | 25 277 | 48 399 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -123 829 | -100 807 | -120 637 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -126 946 | -100 974 | -120 296 |
| Årets resultat (tkr) | -126 946 | -100 974 | -120 296 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 86 454 | 166 630 | 192 430 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 73 891 | 80 159 | 172 388 |
| Tillgångar (tkr) | 160 345 | 246 788 | 364 818 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 124 527 | 217 641 | 302 467 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 5 350 | 10 024 | 18 200 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 30 466 | 19 125 | 44 150 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 160 345 | 246 788 | 364 818 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | 7 406 | 8 809 | 12 510 |
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | 632 | ||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 11 319 | 19 744 | 40 289 |
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 9 669 | 11 798 | 25 637 |
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 33 | 50 | 106 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 72 | 506 | 457 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 860 | 807 | 746 |
| Vinstmarginal | -5231.5% | -398.8% | -249.3% |
| Soliditet | 77.7% | 88.2% | 82.9% |
| Kassalikviditet | 78.3% | 192.3% | 264.1% |
Cell Impact AB (publ) ingår i en koncern med 11 bolag. Koncernmoderbolag är Eqiro AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall utveckla, tillverka och marknadsföra flödesplatter för användning primärt inom bränslecells- och vätgasindustrin samt brediva därmed förenlig verksamhet.