Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolagets verksamhet är inom inredningsarkitektur med följande verksamhetsområden: framtagande av ritningsunderlag för byggnationer och konceptpresentationer, projektledare vid nybyggnationer, renoveringar och ombyggnader, inköp av material, möbler och inredningsartiklar, ritar och formger möbler och inredning, import av möbler och inredningsartiklar.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 15 788 | 11 351 | 9 111 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 958 | 1 762 | 664 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 964 | 1 838 | 690 |
| Årets resultat (tkr) | 1 553 | 1 452 | 829 |
| Summa tillgångar (tkr) | 7 207 | 4 715 | 5 188 |
| Antal anställda | 9 | 6 | 6 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 15 788 | 11 351 | 9 111 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 958 | 1 762 | 664 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 964 | 1 838 | 690 |
| Årets resultat (tkr) | 1 553 | 1 452 | 829 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 64 | 40 | 32 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 7 143 | 4 676 | 5 156 |
| Tillgångar (tkr) | 7 207 | 4 715 | 5 188 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 3 585 | 3 481 | 3 426 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 3 622 | 1 234 | 1 762 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 7 207 | 4 715 | 5 188 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 1 713 | 1 449 | 1 396 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 9 | 6 | 6 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 754 | 1 892 | 1 519 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 12.4% | 15.5% | 7.3% |
| Soliditet | 49.7% | 73.8% | 66.0% |
| Kassalikviditet | 195.5% | 378.3% | 292.6% |
Bolagets verksamhet är inom inredningsarkitektur med följande verksamhetsområden: framtagande av ritningsunderlag för byggnationer och konceptpresentationer, projektledare vid nybyggnationer, renoveringar och ombyggnader, inköp av material, möbler och inredningsartiklar, ritar och formger möbler och inredning, import av möbler och inredningsartiklar.