Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva kalibrering, validering och besiktning av utrustning, lokaler och verksamheter inom läkemedelsindustri, livsmedelsproduktion, energisektorn och övrig industri. Bolaget ska även tillhandahålla konsulttjänster, projektledning och bemanning inom teknikområdet samt bedriva handel med och försäljning av utrustning och förbrukningsartiklar inom nämnda områden samt handel med värdepapper och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 707 | 1 156 | 1 113 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 97 | 342 | 519 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 91 | 340 | 519 |
| Årets resultat (tkr) | 70 | 201 | 312 |
| Summa tillgångar (tkr) | 1 416 | 1 682 | 1 540 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 707 | 1 156 | 1 113 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 97 | 342 | 519 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 91 | 340 | 519 |
| Årets resultat (tkr) | 70 | 201 | 312 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | |||
| Omsättningstillgångar (tkr) | 1 416 | 1 682 | 1 540 |
| Tillgångar (tkr) | 1 416 | 1 682 | 1 540 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 162 | 1 241 | 1 190 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 210 | 210 | 125 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 44 | 231 | 225 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 1 416 | 1 682 | 1 540 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 150 | 150 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 707 | 1 156 | 1 113 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 13.7% | 29.6% | 46.6% |
| Soliditet | 92.7% | 82.8% | 83.1% |
| Kassalikviditet | 3218.2% | 728.1% | 684.4% |
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva kalibrering, validering och besiktning av utrustning, lokaler och verksamheter inom läkemedelsindustri, livsmedelsproduktion, energisektorn och övrig industri. Bolaget ska även tillhandahålla konsulttjänster, projektledning och bemanning inom teknikområdet samt bedriva handel med och försäljning av utrustning och förbrukningsartiklar inom nämnda områden samt handel med värdepapper och därmed förenlig verksamhet.