Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva mark-, entreprenadarbeten och transporter. Import, export och handel med entreprenad- och jordbruksmaskiner, samt underhåll, reparationer och däckbyten på lastbil, entreprenad och jordbruksmaskiner. Framtagning, tillverkning och försäljning av nya produkter inom markentreprenad- och anläggningsbranschen samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 11 730 | 11 833 | 10 971 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 821 | 1 311 | 1 012 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 854 | 1 350 | 1 053 |
| Årets resultat (tkr) | 673 | 1 063 | 832 |
| Summa tillgångar (tkr) | 6 953 | 7 657 | 7 614 |
| Antal anställda | 7 | 7 | 5 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 11 730 | 11 833 | 10 971 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 821 | 1 311 | 1 012 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 854 | 1 350 | 1 053 |
| Årets resultat (tkr) | 673 | 1 063 | 832 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 2 652 | 2 295 | 3 279 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 4 301 | 5 362 | 4 336 |
| Tillgångar (tkr) | 6 953 | 7 657 | 7 614 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 6 047 | 6 374 | 5 311 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 17 | ||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 907 | 1 284 | 2 287 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 6 953 | 7 657 | 7 614 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 7 | 7 | 5 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 676 | 1 690 | 2 194 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 7.0% | 11.1% | 9.2% |
| Soliditet | 87.0% | 83.2% | 69.8% |
| Kassalikviditet | 474.2% | 417.6% | 189.6% |
Bolaget skall bedriva mark-, entreprenadarbeten och transporter. Import, export och handel med entreprenad- och jordbruksmaskiner, samt underhåll, reparationer och däckbyten på lastbil, entreprenad och jordbruksmaskiner. Framtagning, tillverkning och försäljning av nya produkter inom markentreprenad- och anläggningsbranschen samt därmed förenlig verksamhet.