Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva pälsdjursuppfödning samt ävensom idka annan därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 805 | 768 | 1 501 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 778 | 700 | 1 501 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 773 | 694 | 1 494 |
| Årets resultat (tkr) | 773 | 694 | 1 494 |
| Summa tillgångar (tkr) | 1 391 | 1 108 | 568 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 805 | 768 | 1 501 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 778 | 700 | 1 501 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 773 | 694 | 1 494 |
| Årets resultat (tkr) | 773 | 694 | 1 494 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 162 | 160 | 160 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 1 229 | 947 | 407 |
| Tillgångar (tkr) | 1 391 | 1 108 | 568 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 016 | 244 | -450 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 354 | 769 | 837 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 21 | 94 | 181 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 1 391 | 1 108 | 568 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 96.7% | 91.2% | 100.0% |
| Soliditet | 73.0% | 22.0% | -79.2% |
| Kassalikviditet | 5390.5% | 893.6% | 224.9% |
Hulans Export AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 2 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska bedriva pälsdjursuppfödning samt ävensom idka annan därmed förenlig verksamhet.