Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva mekanisk verkstad med konstruktion, tillverkning och import av maskiner, verktyg och kapitalvaror inom förpacknings-, livsmedels-, verkstads-, bil-, läkemedels-, elektronik- och försvarsindustrin och även försälja bilvårdsprodukter, samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 8 483 | 6 628 | 7 012 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 907 | 427 | 871 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 884 | 465 | 910 |
| Årets resultat (tkr) | 690 | 362 | 718 |
| Summa tillgångar (tkr) | 4 163 | 3 200 | 3 813 |
| Antal anställda | 5 | 5 | 5 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 8 483 | 6 628 | 7 012 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 907 | 427 | 871 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 884 | 465 | 910 |
| Årets resultat (tkr) | 690 | 362 | 718 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | |||
| Omsättningstillgångar (tkr) | 4 163 | 3 200 | 3 813 |
| Tillgångar (tkr) | 4 163 | 3 200 | 3 813 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 255 | 1 565 | 2 103 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 170 | 170 | 170 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 47 | 166 | |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 2 692 | 1 299 | 1 540 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 4 163 | 3 200 | 3 813 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 700 | 1 000 | 900 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 5 | 5 | 5 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 697 | 1 326 | 1 402 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 10.7% | 6.4% | 12.4% |
| Soliditet | 33.1% | 52.7% | 58.4% |
| Kassalikviditet | 150.2% | 237.3% | 240.9% |
Bolaget ska bedriva mekanisk verkstad med konstruktion, tillverkning och import av maskiner, verktyg och kapitalvaror inom förpacknings-, livsmedels-, verkstads-, bil-, läkemedels-, elektronik- och försvarsindustrin och även försälja bilvårdsprodukter, samt därmed förenlig verksamhet.