Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, äga och förvalta fast och lös egendom samt värdepapper. Bolaget skall därjämte samordna de verksamheter som bedrivs av bolagets dotterbolag och/eller av andra företag vilka står i koncern- eller annan intressegemenskap med bolaget samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 16 383 | 11 770 | 7 998 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 515 | -1 546 | -3 102 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 28 485 | -5 790 | -7 172 |
| Årets resultat (tkr) | 34 407 | 1 210 | -172 |
| Summa tillgångar (tkr) | 504 106 | 353 317 | 306 026 |
| Antal anställda | 5 | 5 | 5 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 16 383 | 11 770 | 7 998 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 515 | -1 546 | -3 102 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 28 485 | -5 790 | -7 172 |
| Årets resultat (tkr) | 34 407 | 1 210 | -172 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 492 857 | 350 005 | 297 274 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 11 250 | 3 312 | 8 752 |
| Tillgångar (tkr) | 504 106 | 353 317 | 306 026 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 366 506 | 311 713 | 297 218 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 67 000 | 33 500 | 3 500 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 70 601 | 8 105 | 5 308 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 504 106 | 353 317 | 306 026 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | 550 | 568 | 572 |
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 8 475 | 8 281 | 6 689 |
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 3 700 | 3 612 | 3 123 |
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 5 | 5 | 5 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 3 277 | 2 354 | 1 600 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 2 545 | 2 492 | 2 077 |
| Vinstmarginal | 15.3% | -13.1% | -38.8% |
| Soliditet | 72.7% | 88.2% | 97.1% |
| Kassalikviditet | 15.9% | 40.9% | 164.9% |
Seriline Group AB ingår i en koncern med 6 bolag. Koncernmoderbolag är Niobe Holdco AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, äga och förvalta fast och lös egendom samt värdepapper. Bolaget skall därjämte samordna de verksamheter som bedrivs av bolagets dotterbolag och/eller av andra företag vilka står i koncern- eller annan intressegemenskap med bolaget samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.