Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva verksamhet inom bemanningsbranschen, såsom rekrytering, anställning och tillhandahållande av personal och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 125 | 99 315 | 138 504 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -499 | 6 858 | 2 235 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -536 | 6 845 | 2 221 |
| Årets resultat (tkr) | -3 | 5 387 | 1 725 |
| Summa tillgångar (tkr) | 8 315 | 16 523 | 23 496 |
| Antal anställda | 137 | 165 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 125 | 99 315 | 138 504 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -499 | 6 858 | 2 235 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -536 | 6 845 | 2 221 |
| Årets resultat (tkr) | -3 | 5 387 | 1 725 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 71 | 106 | 141 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 8 244 | 16 418 | 23 355 |
| Tillgångar (tkr) | 8 315 | 16 523 | 23 496 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 7 621 | 7 625 | 2 238 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 694 | 8 899 | 21 258 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 8 315 | 16 523 | 23 496 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 50 229 | 71 672 | |
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 20 499 | 28 501 | |
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 137 | 165 | |
| Omsättning per anställd (tkr) | 725 | 839 | |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 516 | 607 | |
| Vinstmarginal | -399.2% | 6.9% | 1.6% |
| Soliditet | 91.7% | 46.1% | 9.5% |
| Kassalikviditet | 1187.9% | 184.5% | 109.9% |
Bolaget ska bedriva verksamhet inom bemanningsbranschen, såsom rekrytering, anställning och tillhandahållande av personal och därmed förenlig verksamhet.