Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva konferens, hotell- och restaurangverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 53 568 | 60 558 | 60 631 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 735 | 4 977 | 6 606 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 901 | 5 224 | 6 672 |
| Årets resultat (tkr) | 1 342 | 2 735 | 3 664 |
| Summa tillgångar (tkr) | 20 240 | 19 138 | 16 603 |
| Antal anställda | 36 | 39 | 39 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 53 568 | 60 558 | 60 631 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 735 | 4 977 | 6 606 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 901 | 5 224 | 6 672 |
| Årets resultat (tkr) | 1 342 | 2 735 | 3 664 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 5 220 | 3 194 | 1 833 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 15 019 | 15 944 | 14 769 |
| Tillgångar (tkr) | 20 240 | 19 138 | 16 603 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 5 492 | 5 149 | 4 164 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 4 972 | 3 795 | 2 044 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 9 775 | 10 194 | 10 395 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 20 240 | 19 138 | 16 603 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | 1 096 | 1 079 | 1 041 |
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 14 738 | 15 598 | 14 805 |
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 6 665 | 7 088 | 6 472 |
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 1 000 | 1 000 | 1 750 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 36 | 39 | 39 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 488 | 1 553 | 1 555 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 625 | 609 | 572 |
| Vinstmarginal | 5.1% | 8.2% | 10.9% |
| Soliditet | 44.8% | 41.2% | 33.9% |
| Kassalikviditet | 148.5% | 152.6% | 136.7% |
Bolaget skall bedriva konferens, hotell- och restaurangverksamhet och därmed förenlig verksamhet.