Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska, direkt eller indirekt, förvärva, investera i, äga och förvalta fastigheter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 46 710 | 43 240 | 38 780 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 14 885 | 23 695 | 17 802 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -24 811 | 2 229 | -3 374 |
| Årets resultat (tkr) | -32 714 | -40 | -5 130 |
| Summa tillgångar (tkr) | 775 070 | 614 141 | 612 991 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 46 710 | 43 240 | 38 780 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 14 885 | 23 695 | 17 802 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -24 811 | 2 229 | -3 374 |
| Årets resultat (tkr) | -32 714 | -40 | -5 130 |
| TILLGÅNGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 487 764 | 509 240 | 532 580 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 287 306 | 104 901 | 80 411 |
| Tillgångar (tkr) | 775 070 | 614 141 | 612 991 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 142 986 | 32 744 | 18 784 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | 26 388 | 26 089 | 23 901 |
| Långfristiga skulder (tkr) | 542 674 | 542 674 | 542 674 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 63 021 | 12 634 | 27 633 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 775 070 | 614 141 | 612 991 |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 31.9% | 54.8% | 45.9% |
| Soliditet | 18.4% | 5.3% | 3.1% |
| Kassalikviditet | 455.9% | 830.3% | 291.0% |
Onelog Sweden 9 AB ingår i en koncern med 11 bolag. Moderbolag är OneLog Solskenet Holding AB och koncernmoderbolag är Onelog Logistics Sweden Holding AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Bolaget ska, direkt eller indirekt, förvärva, investera i, äga och förvalta fastigheter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.