Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är att sälja annonser och tjänster i samband med skapande av digital videounderhållning. Samt försäljning utav merchandise via företagets webshop.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 5 795 | 10 518 | 13 295 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 128 | 3 960 | 5 939 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 178 | 4 035 | 6 009 |
| Årets resultat (tkr) | 2 671 | 3 187 | 4 730 |
| Summa tillgångar (tkr) | 11 099 | 14 437 | 14 284 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 5 795 | 10 518 | 13 295 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 128 | 3 960 | 5 939 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 178 | 4 035 | 6 009 |
| Årets resultat (tkr) | 2 671 | 3 187 | 4 730 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 392 | 497 | 603 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 10 708 | 13 940 | 13 681 |
| Tillgångar (tkr) | 11 099 | 14 437 | 14 284 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 8 298 | 10 626 | 10 439 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 800 | 3 000 | 3 000 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 002 | 811 | 844 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 11 099 | 14 437 | 14 284 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 2 500 | 5 000 | 3 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 5 795 | 10 518 | 13 295 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 36.7% | 37.6% | 44.7% |
| Soliditet | 86.4% | 88.6% | 88.2% |
| Kassalikviditet | 574.0% | 1105.3% | 899.2% |
Pandai AB ingår i en koncern med 3 bolag. Koncernmoderbolag är Rackarns Holding AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Föremålet för bolagets verksamhet är att sälja annonser och tjänster i samband med skapande av digital videounderhållning. Samt försäljning utav merchandise via företagets webshop.