Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Aktiebolagets verksamhet ska vara att bedriva utvecklings-, produktions-, distributions- och marknadsföringstjänster inom digitala medier, äga och förvalta aktier i dotter- och intressebolag jämte därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 6 747 | 6 917 | 6 825 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 640 | 1 272 | -427 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 644 | 1 197 | -558 |
| Årets resultat (tkr) | 510 | 1 036 | -558 |
| Summa tillgångar (tkr) | 4 679 | 4 722 | 5 395 |
| Antal anställda | 4 | 4 | 4 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 6 747 | 6 917 | 6 825 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 640 | 1 272 | -427 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 644 | 1 197 | -558 |
| Årets resultat (tkr) | 510 | 1 036 | -558 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 2 040 | 3 060 | 4 080 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 2 639 | 1 662 | 1 315 |
| Tillgångar (tkr) | 4 679 | 4 722 | 5 395 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 3 586 | 3 783 | 2 747 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 873 | ||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 093 | 939 | 1 775 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 4 679 | 4 722 | 5 395 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 1 876 | ||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 714 | ||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 600 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 4 | 4 | 4 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 687 | 1 729 | 1 706 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 648 | ||
| Vinstmarginal | 9.5% | 18.4% | -6.3% |
| Soliditet | 76.6% | 80.1% | 50.9% |
| Kassalikviditet | 241.4% | 177.0% | 74.1% |
Power Challenge AB ingår i en koncern med 55 bolag. Moderbolag är Stillfront Midco AB och koncernmoderbolag är Stillfront Group AB (publ). Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Aktiebolagets verksamhet ska vara att bedriva utvecklings-, produktions-, distributions- och marknadsföringstjänster inom digitala medier, äga och förvalta aktier i dotter- och intressebolag jämte därmed förenlig verksamhet.