Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, bedriva investeringsverksamhet i fastigheter, äga och förvalta fast och lös egendom samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 6 531 | 8 710 | 343 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -7 019 | 623 | -5 735 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -9 508 | -1 766 | -6 559 |
| Årets resultat (tkr) | -1 360 | -1 766 | -759 |
| Summa tillgångar (tkr) | 169 076 | 120 242 | 88 363 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 6 531 | 8 710 | 343 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -7 019 | 623 | -5 735 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -9 508 | -1 766 | -6 559 |
| Årets resultat (tkr) | -1 360 | -1 766 | -759 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 137 094 | 104 495 | 75 456 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 31 982 | 15 746 | 12 906 |
| Tillgångar (tkr) | 169 076 | 120 242 | 88 363 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 74 677 | 74 837 | 51 249 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 30 992 | ||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 94 399 | 45 404 | 6 121 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 169 076 | 120 242 | 88 363 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -107.5% | 7.2% | -1672.0% |
| Soliditet | 44.2% | 62.2% | 58.0% |
| Kassalikviditet | 33.9% | 34.7% | 210.8% |
Robinia Lss AB ingår i en koncern med 41 bolag. Moderbolag är Robinia LSS Holding AB och koncernmoderbolag är Alma III Holding AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att, direkt eller indirekt, bedriva investeringsverksamhet i fastigheter, äga och förvalta fast och lös egendom samt bedriva därmed förenlig verksamhet.