Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva formgivning och produktion av smycken, hudsjukvård, hud-, hår- och nagelvård, hudkosmetik. Bolaget skall även bedriva allmän formgivning, liksom utveckling och tillverkning av kosmetiska hud-, hår- och nagelprodukter, liksom dermatologi (tex smyckesallergier) och konsultverksamhet inom dermatologi, kosmetika och smycken, samt därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall även bedriva sjöfågeljakt samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 12 884 | 10 057 | 6 141 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 8 905 | 6 557 | 2 251 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 9 432 | 6 580 | 2 293 |
| Årets resultat (tkr) | 5 594 | 4 218 | 1 524 |
| Summa tillgångar (tkr) | 33 367 | 23 493 | 18 102 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 12 884 | 10 057 | 6 141 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 8 905 | 6 557 | 2 251 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 9 432 | 6 580 | 2 293 |
| Årets resultat (tkr) | 5 594 | 4 218 | 1 524 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 27 324 | 9 567 | 4 083 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 6 044 | 13 925 | 14 019 |
| Tillgångar (tkr) | 33 367 | 23 493 | 18 102 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 22 382 | 17 001 | 12 988 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 7 843 | 5 867 | 4 660 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 3 141 | 623 | 453 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 33 367 | 23 493 | 18 102 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 12 884 | 10 057 | 6 141 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 69.1% | 65.2% | 36.7% |
| Soliditet | 84.0% | 90.3% | 90.3% |
| Kassalikviditet | 113.7% | 1868.4% | 2594.9% |
Bolaget skall bedriva formgivning och produktion av smycken, hudsjukvård, hud-, hår- och nagelvård, hudkosmetik. Bolaget skall även bedriva allmän formgivning, liksom utveckling och tillverkning av kosmetiska hud-, hår- och nagelprodukter, liksom dermatologi (tex smyckesallergier) och konsultverksamhet inom dermatologi, kosmetika och smycken, samt därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall även bedriva sjöfågeljakt samt därmed förenlig verksamhet.