Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva konstruktion, försäljning och tillverkning av rengörings- och återvinningsanläggningar främst för verkstads- och elektronikindustrin, bedriva verkstadsrörelse samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 18 445 | 18 615 | 16 062 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 4 181 | 2 929 | 1 170 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 4 162 | 2 966 | 1 184 |
| Årets resultat (tkr) | 2 692 | 1 937 | 981 |
| Summa tillgångar (tkr) | 12 461 | 11 130 | 10 101 |
| Antal anställda | 5 | 5 | 4 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 18 445 | 18 615 | 16 062 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 4 181 | 2 929 | 1 170 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 4 162 | 2 966 | 1 184 |
| Årets resultat (tkr) | 2 692 | 1 937 | 981 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 70 | 97 | 137 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 12 390 | 11 033 | 9 964 |
| Tillgångar (tkr) | 12 461 | 11 130 | 10 101 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 5 118 | 4 425 | 4 488 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 4 511 | 3 765 | 3 268 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 2 832 | 2 939 | 2 345 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 12 461 | 11 130 | 10 101 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 2 000 | 2 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 5 | 5 | 4 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 3 689 | 3 723 | 4 016 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 22.7% | 15.7% | 7.3% |
| Soliditet | 67.1% | 64.1% | 67.7% |
| Kassalikviditet | 320.8% | 270.4% | 292.1% |
Bolaget ska bedriva konstruktion, försäljning och tillverkning av rengörings- och återvinningsanläggningar främst för verkstads- och elektronikindustrin, bedriva verkstadsrörelse samt därmed förenlig verksamhet.