Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall idka handel inom herrbeklädnadsbranschen, ävensom idka därmed förenlig verksamhet
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 14 051 | 14 001 | 14 343 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 101 | 829 | 1 789 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 243 | 1 057 | 1 981 |
| Årets resultat (tkr) | 1 071 | 887 | 1 742 |
| Summa tillgångar (tkr) | 16 994 | 18 386 | 18 739 |
| Antal anställda | 6 | 6 | 6 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 14 051 | 14 001 | 14 343 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 101 | 829 | 1 789 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 243 | 1 057 | 1 981 |
| Årets resultat (tkr) | 1 071 | 887 | 1 742 |
| TILLGÅNGAR | 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 1 150 | 1 165 | 1 268 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 15 844 | 17 221 | 17 470 |
| Tillgångar (tkr) | 16 994 | 18 386 | 18 739 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 12 074 | 16 003 | 16 117 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 000 | 1 150 | 1 250 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 3 920 | 1 233 | 1 372 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 16 994 | 18 386 | 18 739 |
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 300 | 5 000 | 1 000 |
| 2025-08* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 6 | 6 | 6 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 2 342 | 2 334 | 2 391 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 7.8% | 5.9% | 12.5% |
| Soliditet | 75.3% | 91.5% | 90.8% |
| Kassalikviditet | 253.1% | 885.4% | 774.7% |
Bolaget skall idka handel inom herrbeklädnadsbranschen, ävensom idka därmed förenlig verksamhet