Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolagets verksamhet ska bestå av import och export inom försäljning av varor som e-cigaretter och e-juice, förvalta värdepapper och fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 31 778 | 12 442 | 728 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 162 | 443 | -159 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 163 | 447 | -160 |
| Årets resultat (tkr) | 693 | 332 | -160 |
| Summa tillgångar (tkr) | 20 212 | 14 557 | 2 798 |
| Antal anställda | 1 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 31 778 | 12 442 | 728 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 162 | 443 | -159 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 163 | 447 | -160 |
| Årets resultat (tkr) | 693 | 332 | -160 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | |||
| Omsättningstillgångar (tkr) | 20 212 | 14 557 | 2 798 |
| Tillgångar (tkr) | 20 212 | 14 557 | 2 798 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 050 | 357 | 25 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 362 | 72 | |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 18 800 | 14 128 | 2 772 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 20 212 | 14 557 | 2 798 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | ||
| Omsättning per anställd (tkr) | 12 442 | ||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 3.7% | 3.6% | -21.8% |
| Soliditet | 6.5% | 2.8% | 0.9% |
| Kassalikviditet | 88.0% | 51.4% | 37.2% |
Vape Hallen AB ingår i en koncern med 2 bolag. Koncernmoderbolag är Holdest Sweden AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Bolagets verksamhet ska bestå av import och export inom försäljning av varor som e-cigaretter och e-juice, förvalta värdepapper och fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.