Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva konsultverksamhet inom den grafiska branschen samt livsmedels- och konfektyrbranschen samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 583 | 2 475 | 2 104 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -194 | -158 | -512 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 039 | 1 751 | 564 |
| Årets resultat (tkr) | 2 046 | 1 593 | 621 |
| Summa tillgångar (tkr) | 27 117 | 28 236 | 28 431 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 583 | 2 475 | 2 104 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -194 | -158 | -512 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 039 | 1 751 | 564 |
| Årets resultat (tkr) | 2 046 | 1 593 | 621 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 16 932 | 17 824 | 12 574 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 10 185 | 10 413 | 15 858 |
| Tillgångar (tkr) | 27 117 | 28 236 | 28 431 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 25 537 | 26 491 | 26 898 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 566 | 592 | 494 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 013 | 1 153 | 1 039 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 27 117 | 28 236 | 28 431 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 292 | 1 238 | 1 052 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -7.5% | -6.4% | -24.3% |
| Soliditet | 95.7% | 95.3% | 95.9% |
| Kassalikviditet | 1005.4% | 903.1% | 1526.3% |
Cebahn AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 3 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall bedriva konsultverksamhet inom den grafiska branschen samt livsmedels- och konfektyrbranschen samt därmed förenlig verksamhet.