Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall driva webbportaler och sälja mobila applikationer samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 704 814 | 418 793 | 353 917 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 460 150 | 272 071 | 230 943 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 468 262 | 273 811 | 229 461 |
| Årets resultat (tkr) | 370 287 | 217 492 | 181 611 |
| Summa tillgångar (tkr) | 596 035 | 379 931 | 332 197 |
| Antal anställda | 44 | 36 | 29 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 704 814 | 418 793 | 353 917 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 460 150 | 272 071 | 230 943 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 468 262 | 273 811 | 229 461 |
| Årets resultat (tkr) | 370 287 | 217 492 | 181 611 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-08* | 2023-08* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 38 339 | 10 157 | 2 556 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 557 696 | 369 774 | 329 641 |
| Tillgångar (tkr) | 596 035 | 379 931 | 332 197 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-08* | 2023-08* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 371 881 | 221 594 | 203 517 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 528 | 291 | 290 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 223 627 | 158 047 | 128 390 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 596 035 | 379 931 | 332 197 |
| 2025-12* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | 5 933 | 4 014 | 3 679 |
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | 50 090 | 27 370 | 18 912 |
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | 27 630 | 15 941 | 11 645 |
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 220 000 | 200 000 |
| 2025-12* | 2024-08* | 2023-08* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 44 | 36 | 29 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 16 019 | 11 633 | 12 204 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | 1 901 | 1 315 | 1 181 |
| Vinstmarginal | 65.3% | 65.0% | 65.3% |
| Soliditet | 62.4% | 58.3% | 61.3% |
| Kassalikviditet | 249.4% | 234.0% | 256.7% |
Flightradar24 AB ingår i en koncern med 5 bolag. Moderbolag är MOF Holding AB och koncernmoderbolag är Micke & Olov Holding AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall driva webbportaler och sälja mobila applikationer samt därmed förenlig verksamhet.