Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska, direkt eller indirekt genom dotterbolag, bedriva utveckling, marknadsföring, försäljning, support och utbildning av it-system och applikationer samt förmedling av event och projektledning och konsultation inom it-utveckling och webbproduktion och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 20 159 | 17 749 | 16 099 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -3 043 | 1 824 | -680 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -3 471 | 1 542 | -905 |
| Årets resultat (tkr) | -2 804 | 1 203 | -724 |
| Summa tillgångar (tkr) | 21 257 | 14 439 | 11 586 |
| Antal anställda | 15 | 13 | 13 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 20 159 | 17 749 | 16 099 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -3 043 | 1 824 | -680 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -3 471 | 1 542 | -905 |
| Årets resultat (tkr) | -2 804 | 1 203 | -724 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 16 816 | 13 404 | 10 151 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 4 441 | 1 035 | 1 435 |
| Tillgångar (tkr) | 21 257 | 14 439 | 11 586 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 109 | 3 914 | 2 711 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 8 051 | 4 796 | 612 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 12 097 | 5 729 | 8 263 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 21 257 | 14 439 | 11 586 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 15 | 13 | 13 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 344 | 1 365 | 1 238 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -15.1% | 10.3% | -4.2% |
| Soliditet | 5.2% | 27.1% | 23.4% |
| Kassalikviditet | 36.7% | 18.1% | 17.4% |
Invajo AB ingår i en koncern med 3 bolag. Koncernmoderbolag är Invajo Topco AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska, direkt eller indirekt genom dotterbolag, bedriva utveckling, marknadsföring, försäljning, support och utbildning av it-system och applikationer samt förmedling av event och projektledning och konsultation inom it-utveckling och webbproduktion och därmed förenlig verksamhet.