Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall äga, erbjuda programmeringstjänster samt förmedla tjänster och medlemskap. Bolaget skall erbjuda försäljning av mjuk- och hårdvara samt därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall även äga och förvalta aktier, fast egendom eller andelar i andra bolag samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 23 576 | 16 027 | 11 995 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 4 766 | 1 814 | 1 437 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 915 | 1 799 | 1 420 |
| Årets resultat (tkr) | 889 | 1 424 | 1 051 |
| Summa tillgångar (tkr) | 7 248 | 4 925 | 3 585 |
| Antal anställda | 11 | 10 | 10 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 23 576 | 16 027 | 11 995 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 4 766 | 1 814 | 1 437 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 915 | 1 799 | 1 420 |
| Årets resultat (tkr) | 889 | 1 424 | 1 051 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 4 200 | 16 | |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 3 048 | 4 925 | 3 569 |
| Tillgångar (tkr) | 7 248 | 4 925 | 3 585 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 267 | 1 878 | 1 254 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 5 981 | 3 047 | 2 331 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 7 248 | 4 925 | 3 585 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 1 500 | 800 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 11 | 10 | 10 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 2 143 | 1 603 | 1 200 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 20.2% | 11.3% | 12.0% |
| Soliditet | 17.5% | 38.1% | 35.0% |
| Kassalikviditet | 51.0% | 161.6% | 153.1% |
Notyfile AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 2 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall äga, erbjuda programmeringstjänster samt förmedla tjänster och medlemskap. Bolaget skall erbjuda försäljning av mjuk- och hårdvara samt därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall även äga och förvalta aktier, fast egendom eller andelar i andra bolag samt därmed förenlig verksamhet.