Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolagets verksamhet är tävlings- och uppfödningsverksamhet av travhästar samt förvaltning av fastigheter och värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 3 230 | 4 887 | 2 202 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 920 | 2 297 | -1 215 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 587 | 3 461 | 1 367 |
| Årets resultat (tkr) | 1 685 | 973 | 973 |
| Summa tillgångar (tkr) | 28 355 | 27 133 | 24 821 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 3 230 | 4 887 | 2 202 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 920 | 2 297 | -1 215 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 587 | 3 461 | 1 367 |
| Årets resultat (tkr) | 1 685 | 973 | 973 |
| TILLGÅNGAR | 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 26 092 | 25 344 | 20 502 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 2 263 | 1 789 | 4 318 |
| Tillgångar (tkr) | 28 355 | 27 133 | 24 821 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 23 902 | 23 090 | 22 990 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 4 356 | 3 897 | 1 667 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 97 | 146 | 165 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 28 355 | 27 133 | 24 821 |
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 873 |
| 2026-06* | 2025-06* | 2024-06* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 3 230 | 4 887 | 2 202 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 28.5% | 47.0% | -55.2% |
| Soliditet | 95.4% | 95.4% | 97.5% |
| Kassalikviditet | 1873.2% | 871.9% | 2043.0% |
Bolagets verksamhet är tävlings- och uppfödningsverksamhet av travhästar samt förvaltning av fastigheter och värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.