Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva grossistförsäljning av skärmväggar för kontor och offentlig miljö samt idka därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 123 374 | 111 299 | 109 330 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 9 051 | 8 396 | 5 995 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 9 121 | 8 528 | 6 046 |
| Årets resultat (tkr) | 7 062 | 6 526 | 5 814 |
| Summa tillgångar (tkr) | 29 167 | 29 622 | 33 647 |
| Antal anställda | 25 | 22 | 20 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 123 374 | 111 299 | 109 330 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 9 051 | 8 396 | 5 995 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 9 121 | 8 528 | 6 046 |
| Årets resultat (tkr) | 7 062 | 6 526 | 5 814 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 3 303 | 375 | 191 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 25 864 | 29 247 | 33 455 |
| Tillgångar (tkr) | 29 167 | 29 622 | 33 647 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 10 565 | 12 503 | 13 977 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 54 | 54 | |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 18 601 | 17 066 | 19 616 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 29 167 | 29 622 | 33 647 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 4 650 | 9 000 | 8 000 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 25 | 22 | 20 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 4 935 | 5 059 | 5 467 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 7.3% | 7.5% | 5.5% |
| Soliditet | 36.2% | 42.3% | 41.7% |
| Kassalikviditet | 123.7% | 152.6% | 155.1% |
Zilenzio AB ingår i en koncern med 5 bolag. Moderbolag är ZilenZio Selling Silence AB och koncernmoderbolag är Easier AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget ska bedriva grossistförsäljning av skärmväggar för kontor och offentlig miljö samt idka därmed förenlig verksamhet.