Kennet Vestberg
64 årGrums
Per Kennet Vestberg bor i en villa i Grums. Han bor tillsammans med Anne-Li Svensson. Hans födelsedag är den 13 mars och han har namnsdag den 22 mars. Villans värde är mellan 600 000 – 1 300 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.
Mer information
Är du Per Kennet Vestberg
Om Kennet Vestberg på Karlbergsgatan 21
Kennet fyller 65 år om cirka 4 månader
Kennets födelsedag är den 13 mars. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Kennet:
Födelsedag om 145 dagar (13 mars)
Namnsdag om 153 dagar (22 mars)
Halloween om 12 dagar (31 oktober)
Överraska Kennet med blommor
Euroflorist
Gratis ChokladHöstens juvel329 kr
Oktoberbuketten369 kr
Gratis ChokladOrange höstvärme289 kr
Gratis ChokladSöt pastell279 kr
Gratis ChokladVåga vara färgstark289 kr
Gratis ChokladHöstlycka299 kr
Gratis ChokladLjuvlig Harmoni289 kr
Gratis ChokladHöstens skönhet329 kr
Gratis ChokladLjuvliga rosor289 kr
Tjusig rosa299 kr 
Om namnet Kennet Vestberg
I vår databas finns det 4251 personer med namnet Kennet och 1046 personer med efternamnet Vestberg.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

2 913 svenskar som heter Kennet finns i läckor på Darknet.
Finns du där?
Kennet bor tillsammans med Anne-Li Svensson
I villan på Karlbergsgatan 21 bor även Anne-Li Svensson.
Anne-Li Svensson firar sin 62-årsdag den 12 januari. Skicka en gåva till Anne-Li Svensson!
Mer information om Kennets bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Kennets tidigare adresser
Tidigare adresser för Kennet Vestberg saknas.Fordonsinnehav för Kennet
Enligt Biluppgifter.se äger Kennet 3 fordon, det senaste köptes 2019-12-10.
Se fordonsinformation och värdering i bilregistret
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Kennets lön och inkomster
64-åringar i Grums tjänar 3 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Kennet tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.
Vill du veta vad Kennet tjänar?
Grums vs. Sverige
Spara och placera för Kennet
Att planera för framtiden är avgörande. Om Kennet börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. En 64-årig man i Grums har i snitt 3 879 639 kr sparat. Se hur mycket pension du har idag!
Spara effektivare
I Grums har pensionera.se räddat 56 581 424 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.
Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer härAnvänd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Vill du veta var Kennet jobbar?
Sök efter Kennet Vestbergs profil på LinkedIn.
Om Kennets bostad på Karlbergsgatan 21
En villa på 135 m2
Kennet bor i en villa på 135 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1979.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.
Skydda din bostad på 135 m²
0 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 135 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Tomt på ca 1152 kvadratmeter
Tomten, ÖSTERMALM 1:39, är ungefär lika stor som andra tomter i området.
Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten ÖSTERMALM 1:39 vid olika klockslag och årstider.
Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.
Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.
Husets värdeindikation är mellan 600 000 kr och 1 300 000 kr
I Grums är det just nu 9 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 450 000 kr med ett kvadratmeterpris om 11 695 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Bolån i Grums - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (sep 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,75 %.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,78 % (sep 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,75 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 688 646 kronor och den första avbetalningen är 3 958 kronor.
Boendemiljön kring Karlbergsgatan 21
Karlbergsgatan 21 ligger i Grums
I området kring Karlbergsgatan 21 bor många i villor och flerbostadshus som för det mesta är byggda på 1930- och 1940-talet.
Fakta om postnummret
Postnumret 664 33 täcker en yta på 3,26 kvadratkilometer och ligger i Grums. Här bor 804 personer, fördelade på cirka 528 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,5 personer. Med en befolkningstäthet på 247 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.
Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 664 33 har nämligen tillsammans delat på över 1,5 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.
Postkodlotteriets topplista i Grums
Nedan postnummer i Grums har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.
| Postnummer | Vinstsumma |
|---|---|
| 1.Postnummer 664 32 | 44 244 128 kr |
| 2.Postnummer 664 34 | 2 659 989 kr |
| 3.Postnummer 664 40 | 2 193 934 kr |

Restauranger
Lockas man av restaurangbesök finns OKQ8 Grums Nyängsvägen i närheten.
Bostadsmarknaden i Grums kommun
Se fler bostäder till salu i Grums kommun
Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!
I området byggs och planeras totalt 83 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Karlbergsgatan 21 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Grums.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Grums
Människorna i kvarteret runt Karlbergsgatan 21
Singel och flergenerationshushåll med låga inkomster i villa utanför småorter
Vanliga intressen är jakt, meka med bilar, motorcyklar, rida, motorsport, astrologi, sportfiska, alternativ hälsovård, antikviteter och snickra/måla och bygga.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Karlbergsgatan 21
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Låg medelålder i området
Medelåldern i området är 41 år, vilket är lägre än medelåldern i Grums kommun (51 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (20%) är lägre än i resten av kommunen.
I närheten av Karlbergsgatan 21
Vill du få en bättre bild av området kring Karlbergsgatan 21?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
0 antal förskolor i Grums
1 matbutiker inom 3 km
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Matbutiker
Bara fyra minuters promenad bort ligger närmsta livsmedelsbutik, ICA Supermarket Klingan på Sveagatan 89.
