Linda Strauss
50 årLidingö
Linda Maria Strauss bor i en villa på Lidingö med telefonnummer 070-875 75 XX. Hon bor tillsammans med Ulf Strauss. Hennes födelsedag är den 22 maj och hon har namnsdag den 20 juni. Husets värde är mellan 10 500 000 – 12 800 000 kr enligt Hemnet värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.
- Mobil
070-875 75 XXVisa numret
Mer information
Är du Linda Maria Strauss
Ändra information och svara på omdömen
Om Linda Strauss på Ostronvägen 17
Linda fyller 51 år om 5 dagar
Lindas födelsedag är den 22 maj. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Linda:
Födelsedag om 5 dagar (22 maj)
Namnsdag om 33 dagar (20 juni)
Nationaldagen om 20 dagar (6 juni)
Ge Linda någonting fint
Om namnet Linda Strauss
I vår databas finns det 47385 personer med namnet Linda och 186 personer med efternamnet Strauss.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.
Linda bor tillsammans med Ulf Strauss
I villan på Ostronvägen 17 bor även Ulf Strauss.
Ulf Strauss firar sin 66-årsdag den 8 september. Skicka en gåva till Ulf Strauss!
Mer information om Lindas bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Lindas tidigare adresser
Tidigare adresser för Linda Strauss saknas.Fordonsinnehav för Linda
Enligt Biluppgifter.se äger Linda 1 fordon, det senaste köptes 2026-01-29.
Se fordonsinformation och värdering i bilregistret
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Lindas lön och inkomster
50-åringar i Lidingö tjänar 12 000 kr mer än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Linda tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster hon har.
Vill du veta vad Linda tjänar?
Lidingö vs. Sverige
Spara och placera för Linda
Att planera för framtiden är avgörande. Om Linda börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge henne upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när hon går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!
Pension i Lidingö
50-åringar i Lidingö har en pension i snitt:
Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Lindas jobb & styrelseuppdrag
Linda sitter i 162 bolagsstyrelser. Störst är Stenhus Finnslätten 6 AB.
Stenhus Finnslätten 6 AB, omsättning 105 053 tkr, förlust −6 814 tkr
Stenhus Projekt i Norden AB, omsättning 103 275 tkr, vinst 2 958 tkr
Stenhus Svanholmen 1 AB, omsättning 56 905 tkr, förlust −29 023 tkr
Stenhus Kungsbacka Hede 3:122 AB, omsättning 54 226 tkr, vinst 18 050 tkr
Stenhus Tumba Samariten 1 AB, omsättning 51 629 tkr, förlust −1 855 tkr
Stenhus Lidköpingsstädet 12 AB, omsättning 30 231 tkr, vinst 3 857 tkr
Stenhus Ph Fastigheter AB, omsättning 29 441 tkr, förlust −289 tkr
Stenhus Bro Klöv Och Lilla Ullevi 1:12 AB, omsättning 28 869 tkr, vinst 9 030 tkr
Stenhus Södertälje Fjärilen 22 AB, omsättning 22 709 tkr, vinst 13 139 tkr
Stenhus Alingsås Fastighets AB, omsättning 21 429 tkr, förlust −8 539 tkr
Stenhus Eskilstuna Skiftinge 1:5 AB, omsättning 20 054 tkr, vinst 10 607 tkr
Stenhus Svarven 4 AB, omsättning 19 607 tkr, förlust −728 tkr
Stenhus Vimmerby 3:314 AB, omsättning 19 513 tkr, vinst 3 226 tkr
Stenhus Karlstad Fanfaren 6 AB, omsättning 17 741 tkr, förlust −3 859 tkr
Stenhus Norrtälje Vattumannen 3 AB, omsättning 17 615 tkr, förlust −2 603 tkr
Stenhus Bilanläggningar 1 AB, omsättning 17 097 tkr, vinst 2 980 tkr
Stenhus Västerås Köpmannen 12 AB, omsättning 16 796 tkr, vinst 404 tkr
Stenhus Södertälje Företagaren 1 AB, omsättning 16 464 tkr, vinst 3 527 tkr
Stenhus Tyresö Forellen AB, omsättning 15 689 tkr, vinst 3 026 tkr
Stenhus Ivalo 1 AB, omsättning 14 929 tkr, vinst 5 895 tkr
Stenhus Fyrislund 12:2 AB, omsättning 13 717 tkr, förlust −6 288 tkr
Stenhus Karlstad Fanfaren 5 AB, omsättning 13 442 tkr, vinst 300 tkr
Stenhus Karlstad Släggan 1-4 AB, omsättning 12 914 tkr, vinst 2 981 tkr
Stenhus Miljöhuset AB, omsättning 12 740 tkr, vinst 746 tkr
Stenhus Köping Spinnaren 4 Och 6 AB, omsättning 12 369 tkr, vinst 2 830 tkr
Stenhus Katrinedal 11 AB, omsättning 12 299 tkr, förlust −4 148 tkr
Stenhus Västerhaninge Nödesta 13:7 AB, omsättning 12 052 tkr, förlust −4 719 tkr
Stenhus Borås Landala 2 AB, omsättning 12 002 tkr, förlust −2 922 tkr
Stenhus Skövde Personbilen 1 AB, omsättning 11 559 tkr, förlust −7 916 tkr
Stenhus Västerås Köpmannen 7&15 AB, omsättning 11 547 tkr, förlust −50 158 tkr
Stenhus Karlstad Fanfaren 7 AB, omsättning 11 074 tkr, förlust −2 210 tkr
Stenhus Norrköping Blyet 6 AB, omsättning 9 950 tkr, vinst 1 004 tkr
Stenhus Maskrosen AB, omsättning 9 755 tkr, förlust −1 610 tkr
Stenhus Köping Montören 1 AB, omsättning 9 360 tkr, förlust −1 854 tkr
Randviken Fastigheter AB (publ), omsättning 9 293 tkr, vinst 53 706 tkr
Stenhus Järfälla Jakobsberg 2406 AB, omsättning 9 179 tkr, vinst 968 tkr
Stenhus Kumla Radion 1 & 3 AB, omsättning 8 787 tkr, vinst 1 581 tkr
Helix Ice AB, omsättning 8 684 tkr, vinst 1 845 tkr
Stenhus Karlstad Gräsvallen 4 AB, omsättning 8 258 tkr, vinst 2 360 tkr
Stenhus Trollhättan Ratten 4 AB, omsättning 8 056 tkr, vinst 1 975 tkr
Stenhus Karlstad Vänersnipan 1 AB, omsättning 8 000 tkr, vinst 5 085 tkr
Stenhus Uddevalla Bastionen 28 AB, omsättning 7 920 tkr, förlust −1 692 tkr
Stenhus Svenljunga Moga 1:133 AB, omsättning 7 771 tkr, vinst 4 364 tkr
Stenhus K7 AB, omsättning 7 562 tkr, förlust −5 928 tkr
Stenhus Helsingborg Grustäkten 6 AB, omsättning 7 243 tkr, vinst 1 358 tkr
Uppsala F. 14:2 AB, omsättning 6 787 tkr, vinst 1 099 tkr
Stenhus Librobäck AB, omsättning 6 480 tkr, förlust −2 013 tkr
Stenhus Stockholm Köksgården 4 AB, omsättning 6 415 tkr, förlust −166 tkr
Stenhus Arvika Blästern 2-Sargen 3-Silon 3 AB, omsättning 6 357 tkr, vinst 1 734 tkr
Tyresö F. 4 AB, omsättning 5 677 tkr, vinst 2 020 tkr
Stenhus Malmö Gånggriften 5 AB, omsättning 5 543 tkr, vinst 1 858 tkr
Stenhus Skövde Traktorn 1:1 AB, omsättning 5 386 tkr, vinst 2 156 tkr
Stenhus Botkyrka Kyrkbyn 2 AB, omsättning 5 197 tkr, vinst 1 229 tkr
Stenhus Vaggeryd Fastighets AB, omsättning 4 960 tkr, förlust −620 tkr
Stenhus Karlstad Gräsvallen 5 AB, omsättning 4 934 tkr, vinst 502 tkr
Stenhus Varberg Drönaren 1 AB, omsättning 4 648 tkr, vinst 1 380 tkr
Stenhus Finspång Hårstorp 1:100 AB, omsättning 4 543 tkr, vinst 601 tkr
Stenhus Katrineholm Barken 25 AB, omsättning 4 480 tkr, vinst 261 tkr
Stenhus Botkyrka Kumlakneken 2 AB, omsättning 4 472 tkr, vinst 830 tkr
Stenhus Södertälje Sextanten 5 AB, omsättning 4 376 tkr, vinst 817 tkr
Stenhus Borlänge Märlan 2 AB, omsättning 4 374 tkr, vinst 801 tkr
Stenhus Fagersta Tele 1 AB, omsättning 4 279 tkr, vinst 243 tkr
Stenhus Nybro Prometeus 16 AB, omsättning 4 217 tkr, vinst 1 057 tkr
Stenhus Torshälla 5:44 AB, omsättning 4 131 tkr, förlust −140 tkr
Stenhus Uppsala Librobäck 15:1 AB, omsättning 4 014 tkr, vinst 1 468 tkr
Stenhus Karlstad Blandaren 1 AB, omsättning 3 996 tkr, vinst 159 tkr
Stenhus Köping Våghagen 1 AB, omsättning 3 916 tkr, vinst 957 tkr
Stenhus Nykvarn Mörby 5:41 AB, omsättning 3 765 tkr, vinst 1 375 tkr
Stenhus Älvsjö Fabrikören 7 AB, omsättning 3 736 tkr, vinst 112 tkr
Stenhus Göteborg Biskopsgården 44:4 AB, omsättning 3 734 tkr, vinst 1 804 tkr
Stenhus Getinge-Brogård AB, omsättning 3 519 tkr, vinst 876 tkr
Stenhus Hallsberg Vissberga 11:5 AB, omsättning 3 456 tkr, vinst 470 tkr
Stenhus Traktorn 5 i Södertälje AB, omsättning 3 433 tkr, förlust −618 tkr
Stenhus Huddinge Rektangeln 2 AB, omsättning 3 380 tkr, vinst 907 tkr
Stenhus Nyköping Guldsmeden 10 AB, omsättning 3 274 tkr, förlust −8 216 tkr
Stenhus Malung Mobyarna 5:9 AB, omsättning 3 205 tkr, vinst 709 tkr
Stenhus Norsborg Alby Kvarn AB, omsättning 3 175 tkr, vinst 1 068 tkr
Stenhus Borås Källbäcksryd 1:159 AB, omsättning 3 172 tkr, förlust −5 923 tkr
Stenhus Borås Kilsund 9 AB, omsättning 3 171 tkr, vinst 1 106 tkr
Stenhus Sunne Brårud 1:120 & Skäggeberg 15:72 AB, omsättning 2 968 tkr, vinst 643 tkr
Stenhus Muttern AB, omsättning 2 961 tkr, vinst 591 tkr
Stenhus Dikesrenen 12 AB, omsättning 2 920 tkr, förlust −533 tkr
Stenhus Hedemora Norsen 1 AB, omsättning 2 897 tkr, vinst 716 tkr
Stenhus Karlstad Lerum 1:20 AB, omsättning 2 730 tkr, vinst 599 tkr
Stenhus Sala Nybo 1 AB, omsättning 2 651 tkr, vinst 74 tkr
Stenhus Laxå Laxåskogen 2:56 AB, omsättning 2 634 tkr, vinst 89 tkr
Stenhus Fagersta Läkaren 9 AB, omsättning 2 634 tkr, förlust −231 tkr
Stenhus Uppsala Danmark-Säby 11:3 AB, omsättning 2 625 tkr, vinst 169 tkr
Stenhus Förvärv AB, omsättning 2 602 tkr, vinst 12 956 tkr
Stenhus Västerås Magnetfältet 1 AB, omsättning 2 529 tkr, förlust −109 tkr
Stenhus Enköping Hagalund 1:27 AB, omsättning 2 488 tkr, vinst 275 tkr
Stenhus Eskilstuna Navaren 7 AB, omsättning 2 461 tkr, vinst 1 428 tkr
Stenhus Fagersta Dagny 4 AB, omsättning 2 443 tkr, förlust −391 tkr
Stenhus Varberg Sparrhornet 3 AB, omsättning 2 412 tkr, förlust −539 tkr
Stenhus Fastigheter 2 AB, omsättning 2 338 tkr, vinst 41 558 tkr
Stenhus Grums Karlberg 2:281 AB, omsättning 2 290 tkr, förlust −65 tkr
Stenhus Fastigheter 4 AB, omsättning 2 216 tkr, vinst 56 tkr
Stenhus Fastigheter 1 AB, omsättning 2 051 tkr, vinst 130 243 tkr
Stenhus Norrköping Orrekulla 1:56 AB, omsättning 2 008 tkr, vinst 136 tkr
Stenhus Torsby Vasserud 3:10 AB, omsättning 2 001 tkr, vinst 194 tkr
Backaheden Fastighets AB, omsättning 1 868 tkr, förlust −2 484 tkr
Stenhus Örebro Expeditören 13&17 AB, omsättning 1 828 tkr, förlust −1 145 tkr
Stenhus Skövde Macken 2 AB, omsättning 1 822 tkr, förlust −143 tkr
Stenhus Täby Husmodern 6 AB, omsättning 1 741 tkr, förlust −88 tkr
Stenhus Visby Kolgården 14 AB, omsättning 1 727 tkr, förlust −33 tkr
Stenhus Sigtuna Steninge 1:66 AB, omsättning 1 655 tkr, förlust −27 tkr
Stenhus Sigtuna Steninge 1:217 AB, omsättning 1 627 tkr, förlust 0 tkr
Stenhus Borlänge Cisternen 3 AB, omsättning 1 496 tkr, vinst 802 tkr
Stenhus Köping Reparatören 4 AB, omsättning 1 366 tkr, vinst 36 tkr
Stenhus Hallsberg Vissberga 11:7 AB, omsättning 1 251 tkr, förlust −80 tkr
Stenhus Sala Kräftan 4 AB, omsättning 1 228 tkr, vinst 280 tkr
Maxfastigheter i Sverige AB, omsättning 1 120 tkr, vinst 30 391 tkr
Stenhus Nyköping Minuthandlaren 17 AB, omsättning 1 009 tkr, förlust −312 tkr
Stenhus Db Holdco 2 AB, omsättning 787 tkr, förlust −33 605 tkr
Stenhus Fastigheter 7 AB, omsättning 772 tkr, vinst 18 026 tkr
Stenhus Uttern AB, omsättning 760 tkr, vinst 28 943 tkr
Stenhus Sandåker AB, omsättning 732 tkr, vinst 101 tkr
Stenhus Fastigheter 3 AB, omsättning 679 tkr, vinst 745 tkr
Stenhus Fastigheter 5 AB, omsättning 654 tkr, förlust −21 344 tkr
Stenhus Hagfors Grinnemo 1:180 & Neken 7 AB, omsättning 631 tkr, förlust −232 tkr
Stenhus Fastigheter 1 Topco 7 AB, omsättning 610 tkr, förlust −157 tkr
Stenhus Fastigheter 2 Topco 1 AB, omsättning 535 tkr, vinst 5 849 tkr
Stenhus Fastigheter 10 AB, omsättning 529 tkr, vinst 75 035 tkr
Stenhus Fastigheter 1 Topco 1 AB, omsättning 463 tkr, förlust −203 393 tkr
Stenhus Reverse Holdco 4 AB, omsättning 459 tkr, vinst 4 500 tkr
Stenhus Fastigheter 1 Topco 5 AB, omsättning 434 tkr, förlust −23 259 tkr
Stenhus Fastigheter 1 Topco 4 AB, omsättning 408 tkr, förlust −7 536 tkr
Stenhus Fastigheter 6 AB, omsättning 374 tkr, förlust −346 223 tkr
Stenhus Fastigheter 2 Topco 4 AB, omsättning 370 tkr, förlust −31 tkr
Stenhus Reverse Holdco 7 AB, omsättning 350 tkr, förlust −9 760 tkr
Stenhus Fastigheter 3 Topco 1 AB, omsättning 347 tkr, vinst 28 tkr
Stenhus Fastigheter 2 Topco 3 AB, omsättning 324 tkr, förlust −33 tkr
Stenhus Fastigheter 2 Topco 2 AB, omsättning 324 tkr, förlust −33 tkr
Stenhus Fastigheter 1 Topco 2 AB, omsättning 324 tkr, förlust −34 tkr
Stenhus Reverse Holdco 2 AB, omsättning 306 tkr, vinst 59 592 tkr
Stenhus Fastigheter 8 AB, omsättning 276 tkr, vinst 7 544 tkr
Stenhus Eskilstuna Navaren 10 AB, omsättning 272 tkr, vinst 1 tkr
Stenhus Filipstad Västerängen 23 AB, omsättning 252 tkr, vinst 58 tkr
Stenhus Fastigheter 1 Topco 3 AB, omsättning 232 tkr, vinst 431 tkr
Stenhus Sv Holdco AB, omsättning 194 tkr, vinst 958 tkr
Stenhus Malmö Stålet 2 AB, omsättning 183 tkr, vinst 3 124 tkr
Stenhus Reverse Holdco 3 AB, omsättning 179 tkr, förlust −32 593 tkr
Raybased Proptech AB, omsättning 140 tkr, förlust −33 tkr
Stenhus Tranan Holdco AB, omsättning 100 tkr, förlust −37 tkr
Stenhus Jv-Holding AB, omsättning 44 tkr, förlust −41 tkr
Stenhus Tyresö Kumla 3:175 AB, omsättning 40 tkr, förlust −564 tkr
Stenhus Norr Holdco AB, omsättning 36 tkr, vinst 13 958 tkr
Verfast AB, omsättning 13 tkr, vinst 14 872 tkr
Stenhus Holding Librobäck AB, omsättning 0 tkr, förlust −53 tkr
Stenhus Vallentuna Stångberga 4:4 AB, omsättning 0 tkr, förlust −2 753 tkr
Baggi Invest AB, omsättning 0 tkr, förlust 0 tkr
Stenhus Borås Källbäcksryd 1:158 AB, omsättning 0 tkr, förlust −1 219 tkr
Stenhus Teop AB, omsättning 0 tkr, förlust −83 tkr
Stenhus Fastigheter 9 AB, omsättning 0 tkr, förlust −51 tkr
Stenhus Reverse Buyco 19 AB, omsättning 0 tkr, förlust −52 tkr
Belott Invest AB, omsättning 0 tkr, förlust 0 tkr
Stenhus Buyco 22010 AB, omsättning 0 tkr, förlust −8 tkr
J.S. Logistikfastigheter AB, omsättning 0 tkr, förlust −54 tkr
Stenhus Fastigheter 1 Topco 6 AB, omsättning 0 tkr, förlust −65 tkr
Stenhus Buyco 22009 AB, omsättning 0 tkr, förlust −71 tkr
Stenhus Karlstad Fanfaren 4 AB, omsättning 0 tkr, förlust −105 tkr
Se om Linda finns på LinkedIn.
Om Lindas bostad på Ostronvägen 17
En villa på 169 m2
Linda bor i en villa på 169 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 2006.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.
Skydda din bostad på 169 m²
13 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 169 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Tomt på ca 734 kvadratmeter
Tomten, RASTA 98, är ungefär lika stor som andra tomter i området.
Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten RASTA 98 vid olika klockslag och årstider.
Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.
Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.
Husets värdeindikation är mellan 10 500 000 kr och 12 800 000 kr
I Lidingö är det just nu 10 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 20 725 000 kr med ett kvadratmeterpris om 131 618 kr/m².
Hemnet anger att tillförlitligheten i denna värdeindikation är Hög, vilket innebär att beräkningen baseras på många datapunkter och historiska försäljningar. Värderingsdata för fritidshus är begränsad.
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Bolån på Lidingö - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (mar 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,68 %.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss.
Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,71 % (mar 2026).
Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,68 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 671 117 kronor och den första avbetalningen är 3 900 kronor.
Boendemiljön kring Ostronvägen 17
Ostronvägen 17 ligger på Lidingö
I området kring Ostronvägen 17 bor många i villor som för det mesta är byggda på 1930- och 2000-talet.
Fakta om postnummret
Postnumret 181 66 täcker en yta på 1,92 kvadratkilometer och ligger i Lidingö. Här bor 1021 personer, fördelade på cirka 530 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,9 personer. Med en befolkningstäthet på 532 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.
Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 181 66 har nämligen tillsammans delat på över 1,8 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.
Postkodlotteriets topplista i Lidingö
Nedan postnummer i Lidingö har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.
| Postnummer | Vinstsumma |
|---|---|
| 1.Postnummer 181 50 | 3 216 091 kr |
| 2.Postnummer 181 42 | 2 864 150 kr |
| 3.Postnummer 181 44 | 2 111 220 kr |
I postnummer 181 66 har glada grannar delat på vinster för 1 892 535 kr
8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!
Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026
Restauranger
Lockas man av restaurangbesök finns Pier 16 Hotell & Restaurang och Högberga Café i närheten.
Drönarfoton över Lidingö
En drönare har flugit över Lidingö och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Lidingö eller kolla om ditt hus finns med.
Drönarkartan – se fler foton från ovan.
Bostadsmarknaden i Lidingö kommun
I området byggs och planeras totalt 12 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Ostronvägen 17 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 10 km radie kring adressen.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När 13 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Nacka
Människorna i kvarteret runt Ostronvägen 17
Barnfamiljer med extremt höga inkomster i eftertraktade villaområden kring storstäderna
Vanliga intressen är näringsliv och samhällsekonomi, golf, utförsåkning, värdepapper och värdepappersaffärer, längdskidåkning, utrikespolitik, segling, andra länders kultur, teater och gympa och workout.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Ostronvägen 17
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten högre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Låg medelålder i området
Medelåldern i området är 41 år, vilket är lägre än medelåldern i Lidingös kommun (49 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är sambos med barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (2%) är lägre än i resten av kommunen.
Moderaterna är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man borgerligt. Moderaterna får 159% fler röster än riksgenomsnittet. Moderaterna är största parti med 51.4% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+159%I närheten av Ostronvägen 17
Vill du få en bättre bild av området kring Ostronvägen 17?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
4 antal förskolor inom 3 km
1 matbutiker inom 5 km
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
1 217 meter från adressen ligger Förskolan Freja.
Matbutiker
5 km från adressen finns Terroir Suisse AB på Bredablicksvägen 15.
Träning och fritid
För den träningsintresserade ligger närmsta träningsanläggning, Friskis&Svettis Lidingö, 14 cykelväg från adressen.
Friluftskartan – utforska naturen i området.