Hitta.se
Maria Bergström

Maria Bergström

43 årRosvik

Karin Maria Bergström bor i en villa i Rosvik med telefonnummer 070-593 42 XX. Hon bor tillsammans med Christian Neuendorf. Hennes födelsedag är den 14 oktober och hon har namnsdag den 28 februari. Villans värde är mellan 400 000 – 1 300 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.

  • Mobil
    Mobile Icon070-593 42 XXVisa numret

Är du Karin Maria Bergström

Om Maria Bergström på Bergåsavägen 10

Om namnet Maria Bergström

I vår databas finns det 370729 personer med namnet Maria och 16166 personer med efternamnet Bergström.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

skimsafe img

266 842 svenskar som heter Maria finns i läckor på Darknet.

Finns du där?

skimsafe logo

Maria bor tillsammans med Christian Neuendorf

I villan på Bergåsavägen 10 bor även Christian Neuendorf.

Mer information om Marias bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Marias tidigare adresser

Tidigare adresser för Maria Bergström saknas.

Marias lön och inkomster

43-åringar i Piteå tjänar 1 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Maria tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster hon har.

Vill du veta vad Maria tjänar?

Ta reda på det här!

Piteå vs. Sverige

43-åringar i Piteå tjänar i snitt:
Män:
36 000 kr i mån
Kvinnor:
29 000 kr i mån
43-åringar i Sverige tjänar i snitt:
Män:
37 000 kr i mån
Kvinnor:
30 000 kr i mån

Spara och placera för Maria

Att planera för framtiden är avgörande. Om Maria börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge henne upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när hon går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!

Pension i Piteå

43-åringar i Piteå har en pension i snitt:

Män:1 780 165i pension
Kvinnor:1 491 891i pension

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Vill du veta var Maria jobbar?

Sök efter Maria Bergströms profil på LinkedIn.

Om Marias bostad på Bergåsavägen 10

En villa på 63 m2

Maria bor i en villa på 63 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är mindre än de flesta av grannhusen i området.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 63 m²

1 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 63 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons
Om Marias bostad på Bergåsavägen 10

Tomt på ca 25327 kvadratmeter

Tomten, ROSVIK 1:23, är större än andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten ROSVIK 1:23 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 400 000 kr och 1 300 000 kr

I Piteå kommun är det just nu 49 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 750 000 kr med ett kvadratmeterpris om 16 851 kr/m².

Bolån i Rosvik - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Rosvik

Boendemiljön kring Bergåsavägen 10

Bergåsavägen 10 ligger i Piteå

I området kring Bergåsavägen 10 bor många i lantbruk och villor som för det mesta är byggda på 1920- och 1980-talet.

Fakta om postnummret

Postnumret 945 34 täcker en yta på 217 kvadratkilometer och ligger i Piteå. Här bor 591 personer, fördelade på cirka 323 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,8 personer. Med en befolkningstäthet på 2,7 personer per kvadratkilometer är området relativt glesbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 945 34 har nämligen tillsammans delat på över 2,8 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

Postkodlotteriets topplista i Piteå

Nedan postnummer i Piteå har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

PostnummerVinstsumma
1.Postnummer 941 385 425 222 kr
2.Postnummer 941 345 065 534 kr
3.Postnummer 946 914 210 348 kr

I postnummer 945 34 har glada grannar delat på vinster för 2 805 823 kr

8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!

Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!

Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026

Postkodlotteriet Logo
Postkodlotteriet

Bostadsmarknaden i Rosvik, Piteå kommun

Bostäder till salu i Rosvik, Piteå kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Rosvik, Piteå kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Slåttervägen 9

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Aktervägen 15

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Rodervägen 29

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på PITEÅ ROSVIK 80:1

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Rosvik

Räkna på ditt bolån

Nordea logo

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 21 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Brf Tallen Notviken
Köp bostad på Brf Granen Notviken
Köp bostad på Ryggsäcken i Kronandalen
Planerad
Köp bostad på Termosen i Kronandalen
Köp bostad på Kåsan i Kronandalen
Planerad

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Bergåsavägen 10 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Piteå.

Inbrott
1 st
Trafikolyckor
18 st
Bränder
2 st
Stöld
6 st
Inbrott
1 st
Trafikolyckor
18 st
Bränder
2 st
Stöld
6 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När 1 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Piteå

Igår, 09:23Piteå, larm om trafikolycka.
12:16, 13 septemberBerget, polisen uppmärksammas på en övergiven bil.
08:07, 10 septemberDet inkommer ett larm om en trafikolycka på Pitholmsvägen/Järnvägsgatan, Munksund.
16:29, 8 septemberStrömnäs, väktare stoppar en man som misstänks ha stulit från en matbutik.

Människorna i kvarteret runt Bergåsavägen 10

Människorna i kvarteret runt Bergåsavägen 10

Äldre medelinkomsttagarfamiljer utan barn eller med utflugna barn i villa på småorter och i glesbygd

Vanliga intressen är jakt, motorcyklar, meka med bilar, motorsport, sportfiska, snickra/måla och bygga, rida, utförsåkning, föreningsverksamhet och ishockey.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Bergåsavägen 10

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten lägre

Här är medelinkomsten 26 836 kr, vilket är -2% lägre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 1 251 633 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Låg medelålder i området

Medelåldern i området är 45 år, vilket är lägre än medelåldern i Piteås kommun (50 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (35%) är högre än i resten av kommunen.

Socialdemokraterna är ovanligt starka i området

I valdistriktet röstar man vänster. Socialdemokraterna får 59% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 45% av rösterna.

Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

S+59%

I närheten av Bergåsavägen 10

I närheten av Bergåsavägen 10

Vill du få en bättre bild av området kring Bergåsavägen 10?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

4 antal förskolor i Piteå

8 matbutiker i Piteå

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

I närheten av Bergåsavägen 10

Förskola & Skola i området

I Piteå ligger bland annat Föräldrakooperativet Kotten Ek för.

ICA Supermarket Bergsviken

Matbutiker

I Piteå ligger bland annat ICA Supermarket Bergsviken.

STAR

Träning och fritid

I Piteå ligger närmsta träningsanläggning, STAR.

Friluftskartan – utforska naturen i området.

Andra format av 070-593 42 39