Mikael Nicander
55 årStockholm
Mikael Ulf Robert Nicander bor i en lägenhet i Stockholm. Han bor tillsammans med bland annat Elvira Nicander. Hans födelsedag är den 26 augusti och han har namnsdag den 29 september. Lägenhetens värde är mellan 11 400 000 – 13 900 000 kr enligt Hemnet värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.
Adress | Folkbokföringen
Lägenhetsnummer 1404
Mer information
Är du Mikael Ulf Robert Nicander
Ändra information och svara på omdömen
Om Mikael Nicander på Repslagargatan 8
Mikael fyller 56 år om cirka 3 månader
Mikaels födelsedag är den 26 augusti. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Mikael:
Födelsedag om 103 dagar (26 augusti)
Namnsdag om 136 dagar (29 september)
Nationaldagen om 22 dagar (6 juni)
Ge Mikael någonting fint
Om namnet Mikael Nicander
I vår databas finns det 113778 personer med namnet Mikael och 329 personer med efternamnet Nicander.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

I Stockholm har invånarna i snitt 4 läckta uppgifter på DarkWeb.
Just nu sker det mycket kapningar – hur säker är du?
Mikael bor tillsammans med Elvira Nicander
I lägenheten på Repslagargatan 8 bor även Elvira Nicander, Charlotta Nicander.
Elvira Nicander firar sin 23-årsdag den 20 januari. Skicka en gåva till Elvira Nicander!
Charlotta Nicander firar sin 55-årsdag den 6 juli. Skicka en gåva till Charlotta Nicander!
Mer information om Mikaels bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Mikaels tidigare adresser
Han har även bott på Assessorsgatan 14 i Stockholm, och Wollmar yxkullsgatan 15 i Stockholm.
Fordonsinnehav för Mikael
Enligt Biluppgifter.se äger Mikael inget fordon.
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Mikaels lön och inkomster
55-åringar i Stockholm tjänar 8 000 kr mer än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Mikael tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.
Vill du veta vad Mikael tjänar?
Stockholm vs. Sverige
Spara och placera för Mikael
Att planera för framtiden är avgörande. Om Mikael börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. En 55-årig man i Stockholm har i snitt 4 279 608 kr sparat. Se hur mycket pension du har idag!
Spara effektivare
I Stockholm har pensionera.se räddat 4 872 069 164 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.
Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer härAnvänd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Mikaels jobb & styrelseuppdrag
Mikael sitter i 170 bolagsstyrelser. Störst är Midsummer AB. Mikael sitter även i styrelsen för Bostadsrättsföreningen Sysslomansgatan 7.
Midsummer AB, omsättning 185 384 tkr, förlust −82 834 tkr
Stenhus Finnslätten 6 AB, omsättning 105 053 tkr, förlust −6 814 tkr
Stenhus Projekt i Norden AB, omsättning 103 275 tkr, vinst 2 958 tkr
Stenhus Svanholmen 1 AB, omsättning 56 905 tkr, förlust −29 023 tkr
Stenhus Kungsbacka Hede 3:122 AB, omsättning 54 226 tkr, vinst 18 050 tkr
Stenhus Tumba Samariten 1 AB, omsättning 51 629 tkr, förlust −1 855 tkr
Randviken Fastigheter AB (publ), omsättning 37 578 tkr, vinst 65 082 tkr
Stenhus Lidköpingsstädet 12 AB, omsättning 30 231 tkr, vinst 3 857 tkr
Stenhus Ph Fastigheter AB, omsättning 29 441 tkr, förlust −289 tkr
Stenhus Bro Klöv Och Lilla Ullevi 1:12 AB, omsättning 28 869 tkr, vinst 9 030 tkr
Stenhus Södertälje Fjärilen 22 AB, omsättning 22 709 tkr, vinst 13 139 tkr
Stenhus Alingsås Fastighets AB, omsättning 21 429 tkr, förlust −8 539 tkr
Stenhus Eskilstuna Skiftinge 1:5 AB, omsättning 20 054 tkr, vinst 10 607 tkr
Stenhus Svarven 4 AB, omsättning 19 607 tkr, förlust −728 tkr
Stenhus Vimmerby 3:314 AB, omsättning 19 376 tkr, vinst 5 320 tkr
Stenhus Karlstad Fanfaren 6 AB, omsättning 17 741 tkr, förlust −3 859 tkr
Stenhus Norrtälje Vattumannen 3 AB, omsättning 17 615 tkr, förlust −2 603 tkr
Stenhus Bilanläggningar 1 AB, omsättning 17 097 tkr, vinst 2 980 tkr
Stenhus Tyresö Forellen AB, omsättning 15 689 tkr, vinst 3 026 tkr
Stenhus Ivalo 1 AB, omsättning 14 929 tkr, vinst 5 895 tkr
Maxfastigheter i Sverige AB, omsättning 14 651 tkr, förlust −6 920 tkr
Stenhus Fyrislund 12:2 AB, omsättning 13 717 tkr, förlust −6 288 tkr
Stenhus Karlstad Fanfaren 5 AB, omsättning 13 442 tkr, vinst 300 tkr
Stenhus Västerås Köpmannen 12 AB, omsättning 12 915 tkr, vinst 2 862 tkr
Stenhus Karlstad Släggan 1-4 AB, omsättning 12 914 tkr, vinst 2 981 tkr
Stenhus Miljöhuset AB, omsättning 12 740 tkr, vinst 746 tkr
Stenhus Köping Spinnaren 4 Och 6 AB, omsättning 12 369 tkr, vinst 2 830 tkr
Stenhus Katrinedal 11 AB, omsättning 12 299 tkr, förlust −4 148 tkr
Stenhus Västerhaninge Nödesta 13:7 AB, omsättning 12 052 tkr, förlust −4 719 tkr
Stenhus Borås Landala 2 AB, omsättning 12 002 tkr, förlust −2 922 tkr
Stenhus Skövde Personbilen 1 AB, omsättning 11 377 tkr, förlust −8 096 tkr
Stenhus Södertälje Företagaren 1 AB, omsättning 11 318 tkr, vinst 726 tkr
Stenhus Karlstad Fanfaren 7 AB, omsättning 11 074 tkr, förlust −2 210 tkr
Stenhus Maskrosen AB, omsättning 10 114 tkr, förlust −1 955 tkr
Stenhus Köping Montören 1 AB, omsättning 9 360 tkr, förlust −1 854 tkr
Stenhus Järfälla Jakobsberg 2406 AB, omsättning 9 179 tkr, vinst 968 tkr
Stenhus Västerås Köpmannen 7&15 AB, omsättning 9 010 tkr, förlust −8 026 tkr
Stenhus Norrköping Blyet 6 AB, omsättning 8 794 tkr, vinst 59 tkr
Stenhus Kumla Radion 1 & 3 AB, omsättning 8 787 tkr, vinst 1 581 tkr
Stenhus Karlstad Gräsvallen 4 AB, omsättning 8 258 tkr, vinst 2 360 tkr
Stenhus Trollhättan Ratten 4 AB, omsättning 8 083 tkr, vinst 2 221 tkr
Stenhus Karlstad Vänersnipan 1 AB, omsättning 8 000 tkr, vinst 5 085 tkr
Stenhus Uddevalla Bastionen 28 AB, omsättning 7 920 tkr, förlust −1 692 tkr
Stenhus Svenljunga Moga 1:133 AB, omsättning 7 771 tkr, vinst 4 364 tkr
Stenhus K7 AB, omsättning 7 562 tkr, förlust −5 928 tkr
Stenhus Helsingborg Grustäkten 6 AB, omsättning 7 243 tkr, vinst 1 358 tkr
Uppsala F. 14:2 AB, omsättning 6 787 tkr, vinst 1 099 tkr
Stenhus Librobäck AB, omsättning 6 717 tkr, vinst 1 606 tkr
Stenhus Stockholm Köksgården 4 AB, omsättning 6 415 tkr, förlust −166 tkr
Stenhus Arvika Blästern 2-Sargen 3-Silon 3 AB, omsättning 6 357 tkr, vinst 1 734 tkr
Tyresö F. 4 AB, omsättning 5 677 tkr, vinst 2 020 tkr
Stenhus Skövde Traktorn 1:1 AB, omsättning 5 386 tkr, vinst 2 156 tkr
Stenhus Botkyrka Kyrkbyn 2 AB, omsättning 5 197 tkr, vinst 1 229 tkr
Stenhus Vaggeryd Fastighets AB, omsättning 4 960 tkr, förlust −620 tkr
Stenhus Karlstad Gräsvallen 5 AB, omsättning 4 934 tkr, vinst 502 tkr
Milomna AB, omsättning 4 726 tkr, vinst 2 987 tkr
Stenhus Varberg Drönaren 1 AB, omsättning 4 648 tkr, vinst 1 380 tkr
Stenhus Finspång Hårstorp 1:100 AB, omsättning 4 543 tkr, vinst 601 tkr
Stenhus Katrineholm Barken 25 AB, omsättning 4 480 tkr, vinst 261 tkr
Stenhus Botkyrka Kumlakneken 2 AB, omsättning 4 472 tkr, vinst 830 tkr
Stenhus Södertälje Sextanten 5 AB, omsättning 4 376 tkr, vinst 817 tkr
Stenhus Borlänge Märlan 2 AB, omsättning 4 374 tkr, vinst 801 tkr
Stenhus Malmö Gånggriften 5 AB, omsättning 4 299 tkr, vinst 2 152 tkr
Stenhus Fagersta Tele 1 AB, omsättning 4 279 tkr, vinst 243 tkr
Stenhus Nybro Prometeus 16 AB, omsättning 4 217 tkr, vinst 1 057 tkr
Stenhus Torshälla 5:44 AB, omsättning 4 131 tkr, förlust −140 tkr
Stenhus Uppsala Librobäck 15:1 AB, omsättning 4 014 tkr, vinst 1 468 tkr
Stenhus Karlstad Blandaren 1 AB, omsättning 3 996 tkr, vinst 159 tkr
Stenhus Köping Våghagen 1 AB, omsättning 3 916 tkr, vinst 957 tkr
Stenhus Fastigheter 6 AB, omsättning 3 845 tkr, förlust −306 153 tkr
Stenhus Nykvarn Mörby 5:41 AB, omsättning 3 765 tkr, vinst 1 375 tkr
Stenhus Älvsjö Fabrikören 7 AB, omsättning 3 736 tkr, vinst 112 tkr
Stenhus Göteborg Biskopsgården 44:4 AB, omsättning 3 734 tkr, vinst 1 804 tkr
Stenhus Getinge-Brogård AB, omsättning 3 519 tkr, vinst 876 tkr
Stenhus Hallsberg Vissberga 11:5 AB, omsättning 3 456 tkr, vinst 470 tkr
Stenhus Traktorn 5 i Södertälje AB, omsättning 3 433 tkr, förlust −618 tkr
Stenhus Huddinge Rektangeln 2 AB, omsättning 3 380 tkr, vinst 907 tkr
Stenhus Nyköping Guldsmeden 10 AB, omsättning 3 274 tkr, förlust −8 216 tkr
Stenhus Fastigheter 4 AB, omsättning 3 255 tkr, vinst 70 105 tkr
Stenhus Malung Mobyarna 5:9 AB, omsättning 3 205 tkr, vinst 709 tkr
Stenhus Norsborg Alby Kvarn AB, omsättning 3 175 tkr, vinst 1 068 tkr
Stenhus Borås Källbäcksryd 1:159 AB, omsättning 3 172 tkr, förlust −5 923 tkr
Stenhus Borås Kilsund 9 AB, omsättning 3 171 tkr, vinst 1 106 tkr
Stenhus Sunne Brårud 1:120 & Skäggeberg 15:72 AB, omsättning 2 968 tkr, vinst 643 tkr
Stenhus Muttern AB, omsättning 2 961 tkr, vinst 591 tkr
Stenhus Dikesrenen 12 AB, omsättning 2 920 tkr, förlust −533 tkr
Stenhus Hedemora Norsen 1 AB, omsättning 2 897 tkr, vinst 716 tkr
Stenhus Karlstad Lerum 1:20 AB, omsättning 2 730 tkr, vinst 599 tkr
Stenhus Sala Nybo 1 AB, omsättning 2 651 tkr, vinst 74 tkr
Stenhus Laxå Laxåskogen 2:56 AB, omsättning 2 634 tkr, vinst 89 tkr
Stenhus Fagersta Läkaren 9 AB, omsättning 2 634 tkr, förlust −231 tkr
Stenhus Uppsala Danmark-Säby 11:3 AB, omsättning 2 625 tkr, vinst 169 tkr
Stenhus Förvärv AB, omsättning 2 602 tkr, vinst 12 956 tkr
Stenhus Västerås Magnetfältet 1 AB, omsättning 2 529 tkr, förlust −109 tkr
Stenhus Enköping Hagalund 1:27 AB, omsättning 2 488 tkr, vinst 275 tkr
Stenhus Eskilstuna Navaren 7 AB, omsättning 2 461 tkr, vinst 1 428 tkr
Stenhus Fagersta Dagny 4 AB, omsättning 2 443 tkr, förlust −391 tkr
Stenhus Varberg Sparrhornet 3 AB, omsättning 2 412 tkr, förlust −539 tkr
Stenhus Fastigheter 2 AB, omsättning 2 338 tkr, vinst 41 558 tkr
Stenhus Grums Karlberg 2:281 AB, omsättning 2 290 tkr, förlust −65 tkr
Stenhus Torsby Vasserud 3:10 AB, omsättning 2 097 tkr, vinst 89 tkr
Stenhus Fastigheter 1 AB, omsättning 2 051 tkr, vinst 130 243 tkr
Stenhus Norrköping Orrekulla 1:56 AB, omsättning 2 008 tkr, vinst 136 tkr
Backaheden Fastighets AB, omsättning 1 868 tkr, förlust −2 484 tkr
Stenhus Örebro Expeditören 13&17 AB, omsättning 1 828 tkr, förlust −1 145 tkr
Stenhus Skövde Macken 2 AB, omsättning 1 822 tkr, förlust −143 tkr
Stenhus Reverse Holdco AB, omsättning 1 821 tkr, förlust −127 tkr
Stenhus Täby Husmodern 6 AB, omsättning 1 741 tkr, förlust −88 tkr
Stenhus Visby Kolgården 14 AB, omsättning 1 727 tkr, förlust −33 tkr
Stenhus Sigtuna Steninge 1:66 AB, omsättning 1 655 tkr, förlust −27 tkr
Stenhus Sigtuna Steninge 1:217 AB, omsättning 1 627 tkr, förlust 0 tkr
Stenhus Borlänge Cisternen 3 AB, omsättning 1 496 tkr, vinst 802 tkr
Stenhus Fastigheter 1 Topco 3 AB, omsättning 1 483 tkr, vinst 81 565 tkr
Stenhus Köping Reparatören 4 AB, omsättning 1 366 tkr, vinst 36 tkr
Stenhus Hallsberg Vissberga 11:7 AB, omsättning 1 251 tkr, förlust −80 tkr
Stenhus Stadsviken Holding AB, omsättning 1 122 tkr, förlust −1 463 tkr
Stenhus Nyköping Minuthandlaren 17 AB, omsättning 1 009 tkr, förlust −312 tkr
Stenhus Sala Kräftan 4 AB, omsättning 1 004 tkr, vinst 639 tkr
Stenhus Uttern AB, omsättning 760 tkr, vinst 28 943 tkr
Stenhus Sandåker AB, omsättning 732 tkr, vinst 101 tkr
Stenhus Fastigheter 3 AB, omsättning 679 tkr, vinst 745 tkr
Stenhus Hagfors Grinnemo 1:180 & Neken 7 AB, omsättning 631 tkr, förlust −232 tkr
Stenhus Fastigheter 1 Topco 7 AB, omsättning 610 tkr, förlust −157 tkr
Stenhus Fastigheter 2 Topco 1 AB, omsättning 535 tkr, vinst 5 849 tkr
Stenhus Fastigheter 10 AB, omsättning 529 tkr, vinst 75 035 tkr
Stenhus Db Holdco 2 AB, omsättning 521 tkr, vinst 14 317 tkr
Stenhus Fastigheter 1 Topco 1 AB, omsättning 463 tkr, förlust −203 393 tkr
Stenhus Reverse Holdco 4 AB, omsättning 459 tkr, vinst 4 500 tkr
Milomna Real Estate AB, omsättning 440 tkr, vinst 493 tkr
Stenhus Fastigheter 1 Topco 5 AB, omsättning 434 tkr, förlust −23 259 tkr
Stenhus Fastigheter 7 AB, omsättning 419 tkr, vinst 23 102 tkr
Stenhus Fastigheter 1 Topco 4 AB, omsättning 408 tkr, förlust −7 536 tkr
Stenhus Fastigheter 2 Topco 4 AB, omsättning 370 tkr, förlust −31 tkr
Stenhus Reverse Holdco 7 AB, omsättning 350 tkr, förlust −9 760 tkr
Stenhus Fastigheter 3 Topco 1 AB, omsättning 347 tkr, vinst 28 tkr
Stenhus Fastigheter 2 Topco 2 AB, omsättning 324 tkr, förlust −33 tkr
Stenhus Fastigheter 1 Topco 2 AB, omsättning 324 tkr, förlust −34 tkr
Stenhus Fastigheter 2 Topco 3 AB, omsättning 324 tkr, förlust −33 tkr
Stenhus Reverse Holdco 2 AB, omsättning 306 tkr, vinst 59 592 tkr
Stenhus Eskilstuna Navaren 10 AB, omsättning 272 tkr, vinst 1 tkr
Stenhus Filipstad Västerängen 23 AB, omsättning 252 tkr, vinst 58 tkr
Stenhus Sv Holdco AB, omsättning 194 tkr, vinst 958 tkr
Stenhus Malmö Stålet 2 AB, omsättning 183 tkr, vinst 3 124 tkr
Stenhus Fastigheter 5 AB, omsättning 181 tkr, förlust −1 346 tkr
Stenhus Reverse Holdco 3 AB, omsättning 179 tkr, förlust −32 593 tkr
Raybased Proptech AB, omsättning 140 tkr, förlust −33 tkr
Stenhus Tranan Holdco AB, omsättning 100 tkr, förlust −37 tkr
Stenhus Jv-Holding AB, omsättning 44 tkr, förlust −41 tkr
Stenhus Tyresö Kumla 3:175 AB, omsättning 40 tkr, förlust −564 tkr
Stenhus Norr Holdco AB, omsättning 36 tkr, vinst 13 958 tkr
Verfast AB, omsättning 13 tkr, vinst 14 872 tkr
Ilosser Invest AB, omsättning 0 tkr, vinst 13 tkr
Stenhus Reverse Buyco 19 AB, omsättning 0 tkr, förlust −52 tkr
Stenhus Fastigheter 9 AB, omsättning 0 tkr, förlust −8 tkr
Randnyf Kanoten 10 Projektutveckling AB, omsättning 0 tkr, förlust −35 tkr
Tyresö F. 4 Holding AB, omsättning 0 tkr, förlust −23 tkr
Stenhus Fastigheter 8 AB, omsättning 0 tkr, vinst 174 tkr
Stenhus Buyco 22009 AB, omsättning 0 tkr, förlust −71 tkr
Stenhus Teop AB, omsättning 0 tkr, förlust −83 tkr
Stenhus Borås Källbäcksryd 1:158 AB, omsättning 0 tkr, förlust −1 219 tkr
Stenhus Vallentuna Stångberga 4:4 AB, omsättning 0 tkr, förlust −2 753 tkr
Uppsala F. 14:2 Holding AB, omsättning 0 tkr, förlust −14 tkr
J.S. Logistikfastigheter AB, omsättning 0 tkr, förlust −54 tkr
Stenhus Holding Librobäck AB, omsättning 0 tkr, förlust −53 tkr
Stenhus Buyco 22010 AB, omsättning 0 tkr, förlust −8 tkr
Stenhus Fastigheter 1 Topco 6 AB, omsättning 0 tkr, förlust −65 tkr
Stenhus Karlstad Fanfaren 4 AB, omsättning 0 tkr, förlust −105 tkr
Bright Point Invest AB, omsättning 0 tkr, förlust −35 tkr
Se om Mikael finns på LinkedIn.
Om Mikaels bostad på Repslagargatan 8
En lägenhet på 118 m2
Mikael bor i en lägenhet med fem rum på 118 m2. Den är större än de flesta av grannarnas lägenheter i fastigheten. Fastighetens byggår är 1991.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.
Skydda din bostad på 118 m²
13 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 118 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Lägenheten ligger på fjärde våningen
Fjärde våningen, 4:e dörren fr. vänster (Lgh 1404).
Lägenhetens värdeindikation är mellan 11 400 000 kr och 13 900 000 kr
I Stockholms kommun är det just nu 2976 lägenheter ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 2 650 000 kr med ett kvadratmeterpris om 63 928 kr/m².
Hemnet anger att tillförlitligheten i denna värdeindikation är Mellanhög. Det betyder att beräkningen stöds av ett visst antal datapunkter och historiska försäljningar, men att det finns lite mindre underlag än vid en hög tillförlitlighet. Värderingsdata för fritidshus är begränsad.
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Solläget på Repslagargatan 8
Hur mycket sol får bostaden? I vår tomtrapport hittar du en solkarta som visar solens rörelser över Repslagargatan 8 – timme för timme. Det kan vara värdefullt vid exempelvis flytt, renovering eller planering av uteplats
Bolån i Stockholm - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (mar 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,68 %.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss.
Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,71 % (mar 2026).
Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,68 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 671 117 kronor och den första avbetalningen är 3 900 kronor.
Boendemiljön kring Repslagargatan 8
Repslagargatan 8 ligger i Stockholm
I området kring Repslagargatan 8 bor många i flerbostadshus som för det mesta är byggda på 1930- och 1990-talet.
Fakta om postnummret
Postnumret 118 46 täcker en yta på 0,07 kvadratkilometer och ligger i Stockholm. Här bor 963 personer, fördelade på cirka 593 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,6 personer. Med en befolkningstäthet på 14 662 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.
Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 118 46 har nämligen tillsammans delat på över 730 000 kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.
Postkodlotteriets topplista i Stockholm
Nedan postnummer i Stockholm har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.
| Postnummer | Vinstsumma |
|---|---|
| 1.Postnummer 128 43 | 268 526 830 kr |
| 2.Postnummer 113 35 | 109 700 381 kr |
| 3.Postnummer 121 53 | 48 833 643 kr |
I postnummer 118 46 har glada grannar delat på vinster för 730 044 kr
8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!
Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026
Restauranger
Lockas man av restaurangbesök finns Muggens kök och Restaurang Bauer i närheten.
Drönarfoton över Stockholms Maria Magdalena
En drönare har flugit över Stockholms Maria Magdalena och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Stockholms Maria Magdalena eller kolla om ditt hus finns med.
Drönarkartan – se fler foton från ovan.
Bostadsmarknaden i Stockholms kommun
I området byggs och planeras totalt 94 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Repslagargatan 8 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 10 km radie kring adressen.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När 13 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Nacka
Människorna i kvarteret runt Repslagargatan 8
Urbana singelhushåll med höga inkomster och lägenhet i storstädernas mest urbana lägen
Vanliga intressen är konst, andra länders kultur, teater, utrikespolitik, segling, inrikespolitik, jämställdhetsfrågor, litteratur, modenyheter och ungdomskultur.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Repslagargatan 8
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten högre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Hög medelålder i området
Medelåldern i området är 49 år, vilket är högre än medelåldern i Stockholms kommun (45 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (38%) är högre än i resten av kommunen.
Miljöpartiet är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man vänster. Miljöpartiet får 149% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 24.1% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+149%I närheten av Repslagargatan 8
Vill du få en bättre bild av området kring Repslagargatan 8?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
66 antal förskolor inom 3 km
58 matbutiker inom 3 km
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
63 meter från adressen ligger Bullerbyn Repslagargatan 12A.
Matbutiker
På gångavstånd ligger närmsta livsmedelsbutik, Matrebellen Götgatsbacken på Götgatan 17.
Träning och fritid
För den träningsintresserade ligger närmsta träningsanläggning, Saga Motion, fyra minuters promenad från adressen.
Friluftskartan – utforska naturen i området.