Mohammad Hussein
43 årSollentuna
Mohammad Saleh Hussein bor i Sollentuna. Han bor tillsammans med Lina Al Agedi. Hans födelsedag är den 6 juli.
Mer information
Är du Mohammad Saleh Hussein
Om Mohammad Hussein på Solstigen 17
Mohammad fyller 44 år om cirka 7 månader
Mohammads födelsedag är den 6 juli. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Mohammad:
Födelsedag om 229 dagar (6 juli)
Julafton om 35 dagar (24 december)
Ge Mohammad någonting fint
Om namnet Mohammad Hussein
I vår databas finns det 13948 personer med namnet Mohammad och 4898 personer med efternamnet Hussein.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.
Mohammad bor tillsammans med Lina Al Agedi
På Solstigen 17 bor även Lina Al Agedi.
Lina Al Agedi firar sin 24-årsdag den 23 maj. Skicka en gåva till Lina Al Agedi!
Mer information om Mohammads bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Mohammads tidigare adresser
Han har även bott på Splintvedsgatan 4 i Mölndal.
Fordonsinnehav för Mohammad
Enligt Biluppgifter.se äger Mohammad inget fordon.
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Mohammads lön och inkomster
43-åringar i Sollentuna tjänar 13 000 kr mer än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Mohammad tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.
Vill du veta vad Mohammad tjänar?
Sollentuna vs. Sverige
Spara och placera för Mohammad
Att planera för framtiden är avgörande. Om Mohammad börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. En 43-årig man i Sollentuna har i snitt 2 519 310 kr sparat. Se hur mycket pension du har idag!
Spara effektivare
I Sollentuna har pensionera.se räddat 740 090 653 kr genom att lyfta bort onödiga avgifter och satsa på att låta större del av inbetalningar gå till pensionssparande. Detta gör stor skillnad på pensionens storlek.
Vill du också spara effektivare till pensionen? - Läs mer härAnvänd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Vill du veta var Mohammad jobbar?
Sök efter Mohammad Husseins profil på LinkedIn.
Om Mohammads bostad på Solstigen 17
Tomt på ca 3435 kvadratmeter
Tomten, ELDSTUNGAN 5, är större än andra tomter i området.
Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten ELDSTUNGAN 5 vid olika klockslag och årstider.
Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.
Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.
Upptäck bostadens värde
I Väsjön är det just nu 35 lägenheter och villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 3 772 500 kr med ett kvadratmeterpris om 55 286 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Bolån i Sollentuna - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (okt 2025) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2.68%.
Räkna på ditt bolån!Bolåneränta du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss.
Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2.71% (okt 2025).
Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2.68% med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 671 117 kronor och den första avbetalningen är 3 900 kronor.
Boendemiljön kring Solstigen 17
Solstigen 17 ligger i Sollentuna
I området kring Solstigen 17 bor många i villor och lantbruk som för det mesta är byggda på 1930- och 1940-talet.
I postnumret 192 65 har glada grannar vunnit totalt 68 799 kr*
8 av 10 kunder vann på Postkodslotteriet förra året. Ta chansen och vinn du också!
Halva priset första månaden! 90 kr (ord. pris 180 kr). Köp din lott!Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2025
Restauranger
Lockas man av restaurangbesök finns Choice restaurang och Café Skytten i närheten.
Drönarfoton över Sollentuna
En drönare har flugit över Sollentuna och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Sollentuna eller kolla om ditt hus finns med.
Drönarkartan – se fler foton från ovan.
Bostadsmarknaden i Väsjön, Sollentuna kommun
I området byggs och planeras totalt 127 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Solstigen 17 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 10 km radie kring adressen.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När 5 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Järfälla
Människorna i kvarteret runt Solstigen 17
Medelinkomsttagarfamiljer i villaområden utanför små- och medelstora städer
Vanliga intressen är motorcyklar, meka med bilar, motorsport, arbeta i trädgården, trav och galopp, energisparande, sportfiska, snickra/måla och bygga, rida och bild-/ljudanläggningar.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Solstigen 17
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Hög medelålder i området
Medelåldern i området är 52 år, vilket är högre än medelåldern i Sollentunas kommun (47 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (12%) är lägre än i resten av kommunen.
Moderaterna är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man borgerligt. Moderaterna får 62% fler röster än riksgenomsnittet. Moderaterna är största parti med 32.2% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+62%I närheten av Solstigen 17
Vill du få en bättre bild av området kring Solstigen 17?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
6 antal förskolor inom 3 km
3 matbutiker inom 3 km
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
1 927 meter från adressen ligger Rösjö förskola.
Matbutiker
Närmsta livsmedelsbutik är Lidl på Djupdalsvägen 29.
Träning och fritid
För den träningsintresserade ligger närmsta träningsanläggning, Friskis&Svettis, 13 cykelväg från adressen.
Friluftskartan – utforska naturen i området.