Hitta.se
Arne Runnhagen

Arne Runnhagen

Nyköping

Lars Arne Runnhagen bor i en villa i Nyköping. Han bor tillsammans med Kristina Runnhagen. Hans födelsedag är den 14 juni och han har namnsdag den 4 augusti. Villans värde är mellan 4 000 000 – 5 000 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.


Är du Lars Arne Runnhagen

Om Arne Runnhagen på Bobinvägen 17

Arne fyller år om cirka 10 månader

Arnes födelsedag är den 14 juni. Få en några dagar innan.

EurofloristSkicka blommor med Euroflorist

Anledningar att fira Arne:

Födelsedag

Födelsedag om 319 dagar (14 juni)

Namnsdag

Namnsdag om 4 dagar (4 augusti)

Halloween om 93 dagar (31 oktober)

Om namnet Arne Runnhagen

I vår databas finns det 48463 personer med namnet Arne och 9 personer med efternamnet Runnhagen.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

skimsafe img

31 793 svenskar som heter Arne finns i läckor på Darknet.

Finns du där?

skimsafe logo

Arne bor tillsammans med Kristina Runnhagen

I villan på Bobinvägen 17 bor även Kristina Runnhagen.

Mer information om Arnes bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Arnes tidigare adresser

Arne Runnhagen bodde tidigare på Vattengränd 13 i Nyköping.

Spara och placera för Arne

Att planera för framtiden är avgörande. Om Arne börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Arne har uppnått pensionsålder

Vill du veta om Arne fortfarande jobbar? Sök efter Arne Runnhagen på LinkedIn.

Om Arnes bostad på Bobinvägen 17

En villa på 143 m2

Arne bor i en villa på 143 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 2007.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 143 m²

0 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 143 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons
Om Arnes bostad på Bobinvägen 17

Tomt på ca 936 kvadratmeter

Tomten, SPINNSTOLEN 1, är ungefär lika stor som andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten SPINNSTOLEN 1 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 4 000 000 kr och 5 000 000 kr

I Nyköpings kommun är det just nu 119 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 3 390 000 kr med ett kvadratmeterpris om 29 689 kr/m².

Hemnet anger att tillförlitligheten i denna värdeindikation är Mellanhög. Det betyder att beräkningen stöds av ett visst antal datapunkter och historiska försäljningar, men att det finns lite mindre underlag än vid en hög tillförlitlighet. Värderingsdata för fritidshus är begränsad.

Hemnet Värderingsförtroendeindikator, diagram

Bolån i Nyköping - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Nyköping

Boendemiljön kring Bobinvägen 17

Bobinvägen 17 ligger i Nyköping

I området kring Bobinvägen 17 bor många i flerbostadshus och villor som för det mesta är byggda på 1990- och 2000-talet.

Fakta om postnummret

Postnumret 611 57 täcker en yta på 2,01 kvadratkilometer och ligger i Nyköping. Här bor 1497 personer, fördelade på cirka 848 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,8 personer. Med en befolkningstäthet på 746 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 611 57 har nämligen tillsammans delat på över 1,8 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

Postkodlotteriets topplista i Nyköping

Nedan postnummer i Nyköping har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

PostnummerVinstsumma
1.Postnummer 611 5621 598 030 kr
2.Postnummer 611 957 779 507 kr
3.Postnummer 611 607 060 252 kr

I postnummer 611 57 har glada grannar delat på vinster för 1 819 882 kr

8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!

Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!

Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026

Postkodlotteriet Logo
Postkodlotteriet

Restauranger

Lockas man av restaurangbesök finns Pub Mc Evans och Pitcher's Nyköping i närheten.

Boendemiljön kring Bobinvägen 17

Drönarfoton över Nyköpings Alla Helgona

En drönare har flugit över Nyköpings Alla Helgona och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Nyköpings Alla Helgona eller kolla om ditt hus finns med.

Drönarkartan – se fler foton från ovan.

Bostadsmarknaden i Nyköpings kommun

Bostäder till salu i Nyköpings kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Nyköpings kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Vävarstigen 78

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Färgerivägen 26

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Oppeby Gård 65

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Oppeby gård 113

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Oppeby gård 37

Räkna på ditt bolån

Nordea logo

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 17 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Å-blicken
Köp bostad på Brf Dexter – exklusiva bostadsrätter i Nöthagen, Nyköpings nya framtidsstadsdel
Planerad
Köp bostad på Svalsta Etapp 1
Köp bostad på Tängsta
Köp bostad på Brf Svärdsklova Skärgårdsby
Planerad

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Bobinvägen 17 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Nyköping.

Inbrott
0 st
Trafikolyckor
16 st
Bränder
3 st
Stöld
3 st
Inbrott
st
Trafikolyckor
16 st
Bränder
3 st
Stöld
3 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Nyköping

13:04, 22 juliPersonbil och cyklist i krock.
21:31, 21 juliNytt bedrägeri mot pensionär
16:18, 20 juliFyrhjuling i diket.
07:40, 12 juliTrafikolycka på E4 i höjd med Ålberga mellan Norrköping och Nyköping.

Människorna i kvarteret runt Bobinvägen 17

Människorna i kvarteret runt Bobinvägen 17

Unga barnfamiljer med höga inkomster och stora lån i nybyggda villor kring de större städerna

Vanliga intressen är utförsåkning, golf, fotboll, bild-/ljudanläggningar, värdepapper och värdepappersaffärer, ny teknik i vardagslivet, vin och vinprovning, längdskidåkning, privatekonomiska frågor och gympa och workout.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Bobinvägen 17

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten högre

Här är medelinkomsten 34 946 kr, vilket är 28% högre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 3 097 881 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Hög medelålder i området

Medelåldern i området är 51 år, vilket är högre än medelåldern i Nyköpings kommun (50 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (18%) är lägre än i resten av kommunen.

Moderaterna är ovanligt starka i området

I valdistriktet röstar man borgerligt. Moderaterna får 14% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 30.2% av rösterna.

Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

M+14%

I närheten av Bobinvägen 17

I närheten av Bobinvägen 17

Vill du få en bättre bild av området kring Bobinvägen 17?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

5 antal förskolor inom 3 km

4 matbutiker inom 3 km

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Visa alla förskolor i området

Se matbutiker i området

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

I närheten av Bobinvägen 17

Förskola & Skola i området

683 meter från adressen ligger Strandsborgs Förskola.

City Gross Nyköping

Matbutiker

Närmsta livsmedelsbutik är City Gross Nyköping på Stenbocksvägen 30.

Itrim Nyköping

Träning och fritid

För den träningsintresserade ligger närmsta träningsanläggning, Itrim Nyköping, 9 cykelväg från adressen.

Friluftskartan – utforska naturen i området.