Hitta.se
Andreas Jarnevi Karlenström

Andreas Jarnevi Karlenström

43 årForshaga

Daniel Andreas Jarnevi Karlenström bor i en villa i Forshaga med telefonnummer 076-188 98 XX. Han bor tillsammans med Maria Jarnevi Karlenström. Hans födelsedag är den 30 september och han har namnsdag den 30 november. Villans värde är mellan 1 700 000 – 2 700 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.

  • Mobil
    Mobile Icon076-188 98 XXVisa numret

Är du Daniel Andreas Jarnevi Karlenström

Om Andreas Jarnevi Karlenström på Annebergsgatan 2

Andreas fyller 44 år om cirka 3 månader

Andreas födelsedag är den 30 september. Få en några dagar innan.

InterfloraSkicka blommor med Interflora

Anledningar att fira Andreas:

Födelsedag

Födelsedag om 92 dagar (30 september)

Namnsdag

Namnsdag om 152 dagar (30 november)

Halloween om 123 dagar (31 oktober)

Om namnet Andreas Jarnevi Karlenström

I vår databas finns det 63518 personer med namnet Andreas och 2 personer med efternamnet Jarnevi Karlenström.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

Andreas bor tillsammans med Maria Jarnevi Karlenström

I villan på Annebergsgatan 2 bor även Maria Jarnevi Karlenström.

Mer information om Andreas bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Andreas tidigare adresser

Andreas Jarnevi Karlenström bodde tidigare på Brämhultsvägen 22 i Borås.

Andreas lön och inkomster

43-åringar i Forshaga tjänar 6 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Andreas tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.

Vill du veta vad Andreas tjänar?

Ta reda på det här!

Forshaga vs. Sverige

43-åringar i Forshaga tjänar i snitt:
Män:
31 000 kr i mån
Kvinnor:
26 000 kr i mån
43-åringar i Sverige tjänar i snitt:
Män:
37 000 kr i mån
Kvinnor:
30 000 kr i mån

Spara och placera för Andreas

Att planera för framtiden är avgörande. Om Andreas börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!

Pension i Forshaga

43-åringar i Forshaga har en pension i snitt:

Män:1 414 494i pension
Kvinnor:1 234 953i pension

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Vill du veta var Andreas jobbar?

Sök efter Andreas Jarnevi Karlenströms profil på LinkedIn.

Om Andreas bostad på Annebergsgatan 2

En villa på 158 m2

Andreas bor i en villa på 158 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1972.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 158 m²

12 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 158 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons
Om Andreas bostad på Annebergsgatan 2

Tomt på ca 928 kvadratmeter

Tomten, HERKULES 8, är ungefär lika stor som andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten HERKULES 8 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 1 700 000 kr och 2 700 000 kr

I Forshaga kommun är det just nu 14 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 750 000 kr med ett kvadratmeterpris om 19 364 kr/m².

Hemnet anger att tillförlitligheten i denna värdeindikation är Låg. Det innebär att beräkningen bygger på ett begränsat antal datapunkter och försäljningar, vilket gör att värdet ska ses som mer osäkert. Värderingsdata för fritidshus är begränsad.

Hemnet Värderingsförtroendeindikator, diagram

Bolån i Forshaga - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Forshaga

Boendemiljön kring Annebergsgatan 2

Annebergsgatan 2 ligger i Forshaga

I området kring Annebergsgatan 2 bor många i villor och kedjehus som för det mesta är byggda på 1950- och 1970-talet.

Fakta om postnummret

Postnumret 667 31 täcker en yta på 8,29 kvadratkilometer och ligger i Forshaga. Här bor 1245 personer, fördelade på cirka 681 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,8 personer. Med en befolkningstäthet på 150 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 667 31 har nämligen tillsammans delat på över 1,9 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

Postkodlotteriets topplista i Forshaga

Nedan postnummer i Forshaga har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

PostnummerVinstsumma
1.Postnummer 669 922 243 488 kr
2.Postnummer 667 912 107 077 kr
3.Postnummer 667 331 985 926 kr

I postnummer 667 31 har glada grannar delat på vinster för 1 910 739 kr

8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!

Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!

Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026

Postkodlotteriet Logo
Postkodlotteriet

Restauranger

Lockas man av restaurangbesök finns Pizzeria il forno och La VIETO Restaurang i närheten.

Bostadsmarknaden i Forshaga kommun

Bostäder till salu i Forshaga kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Forshaga kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Slingerstigen 13

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Slingerstigen 21

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Storgatan 61

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Storgatan 59

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Storgatan 57

Räkna på ditt bolån

Nordea logo

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 71 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Botorpsheden, Karlstad – 2 tomter
Köp bostad på Höja Hills
Köp bostad på Klara Stadsradhus
Köp bostad på Brf Klarapoeten
Köp bostad på Haga Strand

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Annebergsgatan 2 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 50 km radie kring adressen.

Inbrott
12 st
Trafikolyckor
86 st
Bränder
34 st
Stöld
18 st
Inbrott
12 st
Trafikolyckor
86 st
Bränder
34 st
Stöld
18 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När 12 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Värmlands län

12:04, 28 juniSkadegörelse på bilar i Kronoparken.
11:55, 27 juniEn 4-hjulig stals under morgonen i Charlottenberg.
10:26, 27 juniTvå bilister har kollider på Rv 61 sydost om Kil.
11:22, 26 juniTvå bilister har kolliderat på E 45/ Ekebyvägen i Sunne.

Människorna i kvarteret runt Annebergsgatan 2

Människorna i kvarteret runt Annebergsgatan 2

Medelinkomsttagarfamiljer i villaområden utanför små- och medelstora städer

Vanliga intressen är motorsport, jakt, meka med bilar, snickra/måla och bygga, arbeta i trädgården, motorcyklar, trav och galopp, sportfiska, lösa korsord eller sudoku och krukväxter.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Annebergsgatan 2

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten lägre

Här är medelinkomsten 25 753 kr, vilket är -6% lägre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 1 420 259 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Låg medelålder i området

Medelåldern i området är 45 år, vilket är lägre än medelåldern i Forshagas kommun (50 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (25%) är lägre än i resten av kommunen.

Socialdemokraterna är ovanligt starka i området

I valdistriktet röstar man vänster. Socialdemokraterna får 40% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 39.5% av rösterna.

Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

S+40%

Andra format av 076-188 98 78