Ulf Olsson
64 årKarlstad
Är du verkligen du? I snitt har 33% av svenskarna fått sina uppgifter läckta på nätet i år
I samarbete med SkimSafe erbjuder hitta.se ett tryggt skydd mot bedrägerier på nätet.
Ulf Peter Olsson bor i ett hus i Karlstad. Han bor tillsammans med Eva-Lena Lindquist. Hans födelsedag är den 18 mars och han har namnsdag den 11 april. Huset har 749 potentiella köpare.
Mer information
Är du Ulf Peter Olsson
Om Ulf Olsson på Kattholmsvägen 1
Ulf fyller 65 år om cirka 8 månader
Ulfs födelsedag är den 18 mars. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Ulf:
Födelsedag om 269 dagar (18 mars)
Namnsdag om 291 dagar (11 april)
Halloween om 131 dagar (31 oktober)
Ge Ulf någonting fint
Ulf bor tillsammans med Eva-Lena Lindquist
I huset på Kattholmsvägen 1 bor även Eva-Lena Lindquist.
Eva-Lena Lindquist firar sin 61-årsdag den 18 oktober. Skicka en gåva till Eva-Lena Lindquist!
Mer information om Ulfs bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Ulfs tidigare adresser
Tidigare adresser för Ulf Olsson saknas.Fordonsinnehav för Ulf
Enligt Biluppgifter.se äger Ulf 1 fordon, det senaste köptes 2021-04-08.
Se fordonsinformation och värdering i bilregistret
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Ulfs lön och inkomster
64-åringar i Karlstad tjänar 0 kr mer än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Ulf tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.
Vill du veta vad Ulf tjänar?
Karlstad vs. Sverige
Spara och placera för Ulf
Det är alltid viktigt att tänka på framtiden. Om Ulf börjar månadsspara 1000 kr per månad idag så kommer han få en extra pension på 4 000 kr i månaden om han går in i pension vid 68 års ålder, detta enligt pensionera.se.
Pension i Karlstad
64-åringar i Karlstad har en pension i snitt:
Använd räknesnurran nedanför för att få en uppskattning på vad du kan få i extra pension. Uträkningarna presenteras av pensionera.se. Den årliga avkastningen i exemplet är 7% och att du går i pension vid 68 års ålder.
Vill du veta var Ulf jobbar?
Sök efter Ulf Olssons profil på LinkedIn.
2 lediga jobb i Värmland
Om Ulfs bostad på Kattholmsvägen 1
Ett hus på 125 m2
Ulf bor i en hus på 125 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är mindre än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 2011.
- Äger du bostaden? Se hur många potentiella köpare den har på Boneo!
- Logga in redan idag och upptäck våra andra spännande tjänster i inloggat läge. Vi kommer hålla dig uppdaterad!
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Kontakta Lantmäteriet för att rätta eventuellt felaktiga uppgifter.
Tomt på ca 588 kvadratmeter
Tomten, KUSTPARTIET 7, är större än andra tomter i området.
Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten KUSTPARTIET 7 vid olika klockslag och årstider.
Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.
Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.
Bolån i Karlstad - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (apr 2025) för ett bolån med 2 års bunden ränta: 3.14%.
Räkna på ditt bolån!Bolåneränta du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss.
Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 3.19% (apr 2025).
Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 2 år bunden ränta på 3.14% med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 786 308 kronor och den första avbetalningen är 4 283 kronor.
Boendemiljön kring Kattholmsvägen 1
Kattholmsvägen 1 ligger i Karlstad
I området kring Kattholmsvägen 1 bor många i villor som för det mesta är byggda på 2010-talet.
I postnumret 653 38 har glada grannar vunnit totalt 558 778 kr*
Du kan också vinna tillsammans med dina grannar i ditt område.
Halva priset första månaden! 90 kr (ord. pris 180 kr). Köp din lott!Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2025
Drönarfoton över Västerstrand
En drönare har flugit över Västerstrand och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Västerstrand eller kolla om ditt hus finns med.
Drönarkartan – se fler foton från ovan.
Bostadsmarknaden i området
Se fler objekt till salu i Dingelsundet
Människorna i kvarteret runt Kattholmsvägen 1
Äldre med goda inkomster utan barn eller med äldre barn i villa i eftertraktade närförorter kring storstäderna
Vanliga intressen är segling, teater, konst, värdepapper och värdepappersaffärer, golf, utförsåkning, arbeta i trädgården, näringsliv och samhällsekonomi, energisparande och ungdomskultur.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Kattholmsvägen 1
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten högre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Låg medelålder i området
Medelåldern i området är 44 år, vilket är lägre än medelåldern i Karlstads kommun (47 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 20-34, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (27%) är högre än i resten av kommunen.
Moderaterna är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man borgerligt. Moderaterna får 22% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 26.2% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.

I närheten av Kattholmsvägen 1
Förskola & Skola i området
2 911 meter från adressen ligger Personalkooperativet Wåxnäs Leken Ekonom.
Matbutiker
Närmsta livsmedelsbutik är Maxi ICA Stormarknad Karlstad på Frykmans Väg 3.