Hitta.se
Tommy Jönsson

Tommy Jönsson

60 årOsby

John-Erik Tommy Jönsson bor i en villa i Osby med telefonnummer 070-339 85 XX. Han bor tillsammans med Maria Borg Jönsson. Hans födelsedag är den 16 maj. Villans värde är mellan 900 000 – 1 600 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.

  • Mobil
    Mobile Icon070-339 85 XXVisa numret

Är du John-Erik Tommy Jönsson

Om Tommy Jönsson på Gärdesvägen 13

Tommy fyller 61 år om cirka 10 månader

Tommys födelsedag är den 16 maj. Få en några dagar innan.

EurofloristSkicka blommor med Euroflorist

Anledningar att fira Tommy:

Födelsedag

Födelsedag om 316 dagar (16 maj)

Halloween om 119 dagar (31 oktober)

Om namnet Tommy Jönsson

I vår databas finns det 36003 personer med namnet Tommy och 22986 personer med efternamnet Jönsson.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

skimsafe img

I Osby har invånarna i snitt 4 läckta uppgifter på DarkWeb.

Just nu sker det mycket kapningar – hur säker är du?

skimsafe logo

Tommy bor tillsammans med Maria Borg Jönsson

I villan på Gärdesvägen 13 bor även Maria Borg Jönsson.

Mer information om Tommys bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Tommys tidigare adresser

Tidigare adresser för Tommy Jönsson saknas.

Tommys lön och inkomster

60-åringar i Osby tjänar 7 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Tommy tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.

Vill du veta vad Tommy tjänar?

Ta reda på det här!

Osby vs. Sverige

60-åringar i Osby tjänar i snitt:
Män:
30 000 kr i mån
Kvinnor:
24 000 kr i mån
60-åringar i Sverige tjänar i snitt:
Män:
37 000 kr i mån
Kvinnor:
30 000 kr i mån

Spara och placera för Tommy

Att planera för framtiden är avgörande. Om Tommy börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!

Pension i Osby

60-åringar i Osby har en pension i snitt:

Män:2 584 748i pension
Kvinnor:2 150 222i pension

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Vill du veta var Tommy jobbar?

Sök efter Tommy Jönssons profil på LinkedIn.

Om Tommys bostad på Gärdesvägen 13

En villa på 114 m2

Tommy bor i en villa på 114 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1982.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 114 m²

8 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 114 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons
Om Tommys bostad på Gärdesvägen 13

Tomt på ca 660 kvadratmeter

Tomten, GAMLEBY 22, är ungefär lika stor som andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten GAMLEBY 22 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 900 000 kr och 1 600 000 kr

I Osby är det just nu 24 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 1 445 000 kr med ett kvadratmeterpris om 12 244 kr/m².

Hemnet anger att tillförlitligheten i denna värdeindikation är Låg. Det innebär att beräkningen bygger på ett begränsat antal datapunkter och försäljningar, vilket gör att värdet ska ses som mer osäkert. Värderingsdata för fritidshus är begränsad.

Hemnet Värderingsförtroendeindikator, diagram

Bolån i Osby - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Osby

Bostadsmarknaden i Osby, Osby kommun

Bostäder till salu i Osby, Osby kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Osby, Osby kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Åkervägen 27

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Gärdesvägen 5

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Teodor Kvants väg 13L

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Spelmansvägen 7

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Gunängavägen 1

Räkna på ditt bolån

Nordea logo

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 51 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Byggklara tomter i Vankiva
Köp bostad på Brf Sjunnes väg
Köp bostad på Brf Hishults prästgård
Köp bostad på Planeternas Vä
Köp bostad på BRF Månen i Ljungby

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Gärdesvägen 13 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 50 km radie kring adressen.

Inbrott
8 st
Trafikolyckor
73 st
Bränder
34 st
Stöld
4 st
Inbrott
8 st
Trafikolyckor
73 st
Bränder
34 st
Stöld
4 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När 8 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Kronobergs län

09:08, 27 juniLarm om trafikolycka, Urshult
16:59, 25 juniPersonbil och MC i olycka, Skatelöv.
10:53, 25 juniLarm om trafikolycka
18:37, 22 juniCyklist och personbil i olycka, Hjortsberg.

Människorna i kvarteret runt Gärdesvägen 13

Människorna i kvarteret runt Gärdesvägen 13

Medelinkomsttagarfamiljer i bostadsrättsradhus i förorter till de större städerna

Vanliga intressen är ishockey, föreningsverksamhet, heminredning, besöka sportevenemang, styrketräning, se sport på tv/läsa om sport, bantningstips, trav och galopp, krukväxter och spela dataspel/tv-spel.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Gärdesvägen 13

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten lägre

Här är medelinkomsten 25 427 kr, vilket är -7% lägre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 927 580 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Låg medelålder i området

Medelåldern i området är 49 år, vilket är lägre än medelåldern i Osbys kommun (51 år) men högre än Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par med barn, 35-49, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (22%) är lägre än i resten av kommunen.

I närheten av Gärdesvägen 13

I närheten av Gärdesvägen 13

Vill du få en bättre bild av området kring Gärdesvägen 13?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

2 antal förskolor inom 3 km

0 matbutiker i Osby

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Visa alla förskolor i området

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

I närheten av Gärdesvägen 13

Förskola & Skola i området

1 508 meter från adressen ligger Solgårdens Förskola.

Andra format av 070-339 85 37