Anders Besterman
51 årRolfstorp
Johan Bertil Anders Besterman bor i en villa i Rolfstorp. Han bor tillsammans med bland annat Agnes Besterman. Hans födelsedag är den 12 juni och han har namnsdag den 30 november. Villans värde är mellan 1 000 000 – 4 100 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.
Mer information
Är du Johan Bertil Anders Besterman
Om Anders Besterman på Obbhult 10
Anders fyller 52 år om cirka 10 månader
Anders födelsedag är den 12 juni. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Anders:
Födelsedag om 314 dagar (12 juni)
Namnsdag om 119 dagar (30 november)
Halloween om 90 dagar (31 oktober)
Överraska Anders med blommor
Om namnet Anders Besterman
I vår databas finns det 166377 personer med namnet Anders och 54 personer med efternamnet Besterman.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

111 329 svenskar som heter Anders finns i läckor på Darknet.
Finns du där?
Anders bor tillsammans med Agnes Besterman
I villan på Obbhult 10 bor även Agnes Besterman, Carola Besterman.
Agnes Besterman firar sin 19-årsdag den 14 november. Skicka en gåva till Agnes Besterman!
Carola Besterman firar sin 52-årsdag den 30 september. Skicka en gåva till Carola Besterman!
Mer information om Anders bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Anders tidigare adresser
Tidigare adresser för Anders Besterman saknas.Fordonsinnehav för Anders
Enligt Biluppgifter.se äger Anders 4 fordon, det senaste köptes 2024-10-31.
Se fordonsinformation och värdering i bilregistret
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Anders lön och inkomster
51-åringar i Varberg tjänar 1 000 kr mindre än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Anders tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.
Vill du veta vad Anders tjänar?
Varberg vs. Sverige
Spara och placera för Anders
Att planera för framtiden är avgörande. Om Anders börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!
Pension i Varberg
51-åringar i Varberg har en pension i snitt:
Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Vill du veta var Anders jobbar?
Sök efter Anders Bestermans profil på LinkedIn.
Om Anders bostad på Obbhult 10
En villa på 155 m2
Anders bor i en villa på 155 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1980.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.
Skydda din bostad på 155 m²
1 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 155 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Tomt på ca 3334 kvadratmeter
Tomten, MUTE 9:12, är mindre än andra tomter i området.
Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten MUTE 9:12 vid olika klockslag och årstider.
Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.
Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.
Husets värdeindikation är mellan 1 000 000 kr och 4 100 000 kr
I Varbergs kommun är det just nu 38 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 4 247 500 kr med ett kvadratmeterpris om 37 764 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Bolån i Rolfstorp - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.
Bostadsmarknaden i Varbergs kommun
I området byggs och planeras totalt 41 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Naturnära bostadsrätter med vacker utsikt i Pilgläntan - försäljning pågår!
11 bostäder
Nyckelfärdiga kedjehus för familjen i Göinge By - försäljning pågår!
7 bostäder
Moderna bostadsrätter i Göinge By - säljstart 25 augusti!
16 bostäder
Bostadsrätter på höjdarläge i Pilgläntan, Varberg
4 bostäder
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Obbhult 10 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Varberg.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När 1 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Varberg
Människorna i kvarteret runt Obbhult 10
Äldre medelinkomsttagarfamiljer utan barn eller med utflugna barn i villa på småorter och i glesbygd
Vanliga intressen är motorsport, jakt, meka med bilar, snickra/måla och bygga, arbeta i trädgården, motorcyklar, trav och galopp, sportfiska, lösa korsord eller sudoku och krukväxter.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Obbhult 10
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Hög medelålder i området
Medelåldern i området är 55 år, vilket är högre än medelåldern i Varbergs kommun (50 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 35-49, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (27%) är lägre än i resten av kommunen.
Centerpartiet är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man borgerligt. Centerpartiet får 107% fler röster än riksgenomsnittet. Sverigedemokraterna är största parti med 22.3% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+107%I närheten av Obbhult 10
Vill du få en bättre bild av området kring Obbhult 10?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
6 antal förskolor i Varberg
10 matbutiker i Varberg
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
I Varberg ligger bland annat Föräldrakooperativet Fastarps Daghem Ek För.
Matbutiker
I Varberg ligger bland annat Handlar'n Apelviken.
Träning och fritid
I Varberg ligger närmsta träningsanläggning, Actic Håsten.
Friluftskartan – utforska naturen i området.
