Martin Oscarsson
59 årVarekil
Roy Martin Oscarsson bor i en villa i Varekil. Han bor tillsammans med Lise-Lotte Hanström. Hans födelsedag är den 3 augusti och han har namnsdag den 10 november. Villans värde är mellan 1 700 000 – 4 100 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.
Mer information
Är du Roy Martin Oscarsson
Om Martin Oscarsson på Svanvik 168
Martin fyller 60 år om cirka 9 månader
Martins födelsedag är den 3 augusti. Få en några dagar innan.
Anledningar att fira Martin:
Födelsedag om 288 dagar (3 augusti)
Namnsdag om 21 dagar (10 november)
Halloween om 12 dagar (31 oktober)
Överraska Martin med blommor
EurofloristOm namnet Martin Oscarsson
I vår databas finns det 62697 personer med namnet Martin och 1360 personer med efternamnet Oscarsson.
Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

44 270 svenskar som heter Martin finns i läckor på Darknet.
Finns du där?
Martin bor tillsammans med Lise-Lotte Hanström
I villan på Svanvik 168 bor även Lise-Lotte Hanström.
Lise-Lotte Hanström firar sin 56-årsdag den 15 juli. Skicka en gåva till Lise-Lotte Hanström!
Mer information om Martins bostad
Adresslarm
Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!
Martins tidigare adresser
Tidigare adresser för Martin Oscarsson saknas.Fordonsinnehav för Martin
Enligt Biluppgifter.se äger Martin inget fordon. Men det finns 2 fordon registrerat på adressen.
Vill du sälja din bil? Värdera din bil kostnadsfritt hos Biluppgifter.se.
Martins lön och inkomster
59-åringar i Orust tjänar 5 000 kr mer än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Martin tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.
Vill du veta vad Martin tjänar?
Orust vs. Sverige
Spara och placera för Martin
Att planera för framtiden är avgörande. Om Martin börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. En 59-årig man i Orust har i snitt 3 353 888 kr sparat. Se hur mycket pension du har idag!
Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.
Vill du veta var Martin jobbar?
Sök efter Martin Oscarssons profil på LinkedIn.
Om Martins bostad på Svanvik 168
En villa på 130 m2
Martin bor i en villa på 130 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 1977.
Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.
Skydda din bostad på 130 m²
0 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 130 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Tomt på ca 801 kvadratmeter
Tomten, SVANVIK 1:123, är mindre än andra tomter i området.
Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten SVANVIK 1:123 vid olika klockslag och årstider.
Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.
Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.
Husets värdeindikation är mellan 1 700 000 kr och 4 100 000 kr
I Orust kommun är det just nu 27 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 4 250 000 kr med ett kvadratmeterpris om 36 577 kr/m².
- Äger du bostaden? Följ bostadens värde med Hemnet värdeindikation. Det är helt gratis, och du kan dessutom följa prisutvecklingen i ditt område.
Bolån i Varekil - räkna på din boendekostnad
Genomsnittlig ränta föregående månad (sep 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,75 %.
Räkna på ditt bolån!Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,78 % (sep 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,75 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 688 646 kronor och den första avbetalningen är 3 958 kronor.
Boendemiljön kring Svanvik 168
Svanvik 168 ligger i Orust
I området kring Svanvik 168 bor många i villor som för det mesta är byggda på 1970- och 1990-talet.
Fakta om postnummret
Postnumret 472 95 täcker en yta på 5,59 kvadratkilometer och ligger i Orust. Här bor 687 personer, fördelade på cirka 379 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,8 personer. Med en befolkningstäthet på 123 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.
Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 472 95 har nämligen tillsammans delat på över 1,2 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.
Postkodlotteriets topplista i Orust
Nedan postnummer i Orust har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.
| Postnummer | Vinstsumma |
|---|---|
| 1.Postnummer 472 32 | 8 781 156 kr |
| 2.Postnummer 472 96 | 4 399 328 kr |
| 3.Postnummer 472 31 | 4 247 580 kr |

Drönarfoton över Stala
En drönare har flugit över Stala och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Stala eller kolla om ditt hus finns med.
Drönarkartan – se fler foton från ovan.
Bostadsmarknaden i Varekil, Orust kommun
I området byggs och planeras totalt 26 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!
Händelser och brott i området
Presenterat avI området kring Svanvik 168 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i Orust.
Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.
I ditt hem finns allt du vill skydda. När inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.
Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.
Lämna ditt nummer – vi visar hur.Inkomna ärenden i Orust
Människorna i kvarteret runt Svanvik 168
Äldre medelinkomsttagarfamiljer utan barn eller med utflugna barn i villa på småorter och i glesbygd
Vanliga intressen är motorsport, jakt, meka med bilar, snickra/måla och bygga, arbeta i trädgården, motorcyklar, trav och galopp, sportfiska, lösa korsord eller sudoku och krukväxter.
Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.
Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.
Kolla nya grannar nära Svanvik 168
Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.
I området är medelinkomsten lägre
Här är medelinkomsten
Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.
Låg medelålder i området
Medelåldern i området är 50 år, vilket är lägre än medelåldern i Orusts kommun (53 år) men högre än Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är singelhushåll och sambor, 65+, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (37%) är högre än i resten av kommunen.
Centerpartiet är ovanligt starka i området
I valdistriktet röstar man borgerligt. Centerpartiet får 37% fler röster än riksgenomsnittet. Socialdemokraterna är största parti med 24.2% av rösterna.
Livsstilskartan visar mer om hur partierna ligger till i området.
+37%I närheten av Svanvik 168
Vill du få en bättre bild av området kring Svanvik 168?
Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.
Totalt finns det:
2 antal förskolor i Orust
1 matbutiker inom 3 km
Ett flertal grönområden att upptäcka.
Utforska parker och fritidsområden
Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.
Förskola & Skola i området
I Orust ligger bland annat Orusts Montessoriskola Ekonomisk Förening.
Träning och fritid
För den träningsintresserade ligger närmsta träningsanläggning, STC Training Club Varekil, 7 cykelväg från adressen.
Friluftskartan – utforska naturen i området.



