Hitta.se
Villy Hjort

Villy Hjort

58 årKumla

Karl Lennart Villy Hjort bor i en villa i Kumla med telefonnummer 070-659 42 XX. Han bor tillsammans med bland annat Magnus Yngvesson. Hans födelsedag är den 20 april. Villans värde är mellan 3 400 000 – 5 400 000 kr enligt Hemnets värdeindikation. Vill du också värdera din bostad? Få en gratis värdeindikation på Hemnet.

  • Mobil
    Mobile Icon070-659 42 XXVisa numret

Är du Karl Lennart Villy Hjort

Om Villy Hjort på Rala 118

Villy fyller 59 år om cirka 9 månader

Villys födelsedag är den 20 april. Få en några dagar innan.

InterfloraSkicka blommor med Interflora

Anledningar att fira Villy:

Födelsedag

Födelsedag om 295 dagar (20 april)

Halloween om 124 dagar (31 oktober)

Om namnet Villy Hjort

I vår databas finns det 1168 personer med namnet Villy och 1667 personer med efternamnet Hjort.

Statistiken uppdateras löpande och bygger på offentliga register.

Villy bor tillsammans med Magnus Yngvesson

I villan på Rala 118 bor även Magnus Yngvesson, Anette Yngvesson Hjort.

Mer information om Villys bostad

Skydda din hemadress

Få reda på om någon skriver sig på din adress – helt gratis!

Villys tidigare adresser

Tidigare adresser för Villy Hjort saknas.

Villys lön och inkomster

58-åringar i Kumla tjänar 0 kr mer än genomsnittet i Sverige. Med Lönekollen kan du få reda på hur mycket Villy tjänar på sitt jobb och vilka övriga inkomster han har.

Vill du veta vad Villy tjänar?

Ta reda på det här!

Kumla vs. Sverige

58-åringar i Kumla tjänar i snitt:
Män:
38 000 kr i mån
Kvinnor:
27 000 kr i mån
58-åringar i Sverige tjänar i snitt:
Män:
38 000 kr i mån
Kvinnor:
31 000 kr i mån

Spara och placera för Villy

Att planera för framtiden är avgörande. Om Villy börjar spara 1000 kr i månaden redan idag, kan det ge honom upp till 4 000 kr extra i månaden i pension när han går i pension vid 68 års ålder. Se hur mycket pension du har idag!

Pension i Kumla

58-åringar i Kumla har en pension i snitt:

Män:3 532 383i pension
Kvinnor:2 609 772i pension

Räkna på din pension!

Använd kalkylatorn nedan för att få en uppskattning av hur mycket extra pension du kan få genom ett eget sparande. Beräkningarna presenteras av pensionera.se och baseras på en årlig avkastning på 7% samt en pensionsålder på 67 år.

Din ålder idag32 år
Spara per månad3000 kr

Vill du veta var Villy jobbar?

Sök efter Villy Hjorts profil på LinkedIn.

Om Villys bostad på Rala 118

En villa på 233 m2

Villy bor i en villa på 233 m2 (ej inräknat biytor såsom garage, källarutrymmen etc.), vilket är större än de flesta av grannhusen i området. Husets byggår är 2008.

HusTa reda på värdet av din bostad – få en gratis värdeindikation på Hemnet

Publicerade uppgifter tillhandahålls av Valueguard Index Sweden AB, som i sin tur får sina uppgifter från Lantmäteriet. Behöver du rätta eventuellt felaktiga uppgifter om din bostad? Kontakta din kommun.

Skydda din bostad på 233 m²

1 inbrott har skett nära dig de senaste 6 månaderna. Ditt hem på 233 m² förtjänar trygghet. Lämna ditt nummer – vi ger dig en kostnadsfri säkerhetsanalys från Verisure.

Verisure background
Annons
Om Villys bostad på Rala 118

Tomt på ca 3224 kvadratmeter

Tomten, RALA 4:29, är mindre än andra tomter i området.

Se karta med tomtgränser och hur solen rör sig över fastigheten RALA 4:29 vid olika klockslag och årstider.

Kolla om någon byggt för nära tomtgränsen.

Tomt/Fastighetsrapport med taxeringsuppgifter, detaljplans- och lagfartsinfo, översiktskarta, tomtkarta mm.

Köp tomtrapport

Husets värdeindikation är mellan 3 400 000 kr och 5 400 000 kr

I Kumla är det just nu 23 villor ute till försäljning på Hemnet. Deras medianpris baserat på utropspris uppgår till 2 495 000 kr med ett kvadratmeterpris om 22 119 kr/m².

Hemnet anger att tillförlitligheten i denna värdeindikation är Låg. Det innebär att beräkningen bygger på ett begränsat antal datapunkter och försäljningar, vilket gör att värdet ska ses som mer osäkert. Värderingsdata för fritidshus är begränsad.

Hemnet Värderingsförtroendeindikator, diagram

Bolån i Kumla - räkna på din boendekostnad

Genomsnittlig ränta föregående månad (maj 2026) för ett bolån med 3 månaders bunden ränta: 2,82 %.

Räkna på ditt bolån!

Bolåneräntan du får hos oss är individuell och kan skilja sig från den genomsnittliga räntan. Din ränta baseras bland annat på storleken på ditt bolån, värdet på din bostad och hur stor del av dina bankaffärer du har hos oss. Det här räkneexemplet visar den effektiva räntan för ett bolån. Den effektiva räntan är den totala årskostnaden för ditt bolån inklusive amortering, ränta och andra eventuella avgifter. För ett lån på 1 000 000 kronor är den effektiva räntan 2,86 % (maj 2026). Beräkningen är gjord utifrån konsumentverkets riktlinjer och baseras på en 3 mån bunden ränta på 2,82 % med lånets löptid på 50 år med rak amortering samt e-låneavi. Det totala beloppet som ska återbetalas är 1 706 175 kronor och den första avbetalningen är 4 017 kronor.

Nordea Logo
Bolån i Kumla

Boendemiljön kring Rala 118

Rala 118 ligger i Kumla

I området kring Rala 118 bor många i villor och lantbruk som för det mesta är byggda kring sekelskiftet och 2000-talet.

Fakta om postnummret

Postnumret 692 92 täcker en yta på 29,06 kvadratkilometer och ligger i Kumla. Här bor 812 personer, fördelade på cirka 466 hushåll med en genomsnittlig hushållsstorlek på 1,7 personer. Med en befolkningstäthet på 28 personer per kvadratkilometer är området relativt tätbebyggt jämfört med genomsnittet i Sverige.

Detta är ett område där grannarna känner varandra - inte minst eftersom flera av dem haft turen på sin sida. Invånare i postummer 692 92 har nämligen tillsammans delat på över 2,8 miljoner kronor i vinster från Postkodlotteriet, vilket har bidragit till extra glädje i kvarteren.

Postkodlotteriets topplista i Kumla

Nedan postnummer i Kumla har vunnit mest hos Postkodlotteriet sedan 2005. Vill du också ha chans att vinna tillsammans med dina grannar? Köp din lott här.

PostnummerVinstsumma
1.Postnummer 692 328 520 590 kr
2.Postnummer 692 375 121 577 kr
3.Postnummer 692 314 275 156 kr

I postnummer 692 92 har glada grannar delat på vinster för 2 802 466 kr

8 av 10 kunder vann i Postkodlotteriet förra året. Ta chansen att vinna du också!

Få första månaden för halva priset! (ord. lottpris 188 kr/mån). Köp din lott!

Åldersgräns 18 år. Stödlinjen.se. *Vinstsumman avser vinster utdelat sedan 2005. Gäller t.o.m 31/12-2026

Postkodlotteriet Logo
Postkodlotteriet
Boendemiljön kring Rala 118

Drönarfoton över Kumla

En drönare har flugit över Kumla och tagit drönarbilder med 360° helikopterperspektiv. Se bilder över Kumla eller kolla om ditt hus finns med.

Drönarkartan – se fler foton från ovan.

Bostadsmarknaden i Kumla kommun

Bostäder till salu i Kumla kommun

Logo url

Se fler bostäder till salu i Kumla kommun

Vill du bo i detta område? Skapa en bevakning på Hemnet och få nya bostäder direkt via e-post!

Köp bostad på Ralagatan

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Beväringsgatan 12

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Beväringsgatan 21

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
MaxKöp bostad på Norrby 166

Räkna på ditt bolån

Nordea logo
Köp bostad på Sannahedsvägen 58

Räkna på ditt bolån

Nordea logo

Om Hemnet Max rekommendationerOm bostäder är märkta med "Max" betyder det att de har annonspaketet Hemnet Max som ger extra synlighet.

Nyproduktion i området

Logo url

I området byggs och planeras totalt 36 nya lägenheter. Se alla på Hemnet!

Köp bostad på Bellevue Deux
Köp bostad på Brf Bellevue
Köp bostad på Österpark
Köp bostad på BRF Strandängsparken
Köp bostad på Slussen

Händelser och brott i området

Presenterat avVerisure logo

I området kring Rala 118 har det skett följande polisära ingripande och händelser de senaste 6 månaderna. Datan hämtas från polisens öppna databas och visar ärenden som skett i en 30 km radie kring adressen.

Inbrott
1 st
Trafikolyckor
11 st
Bränder
2 st
Stöld
6 st
Inbrott
1 st
Trafikolyckor
11 st
Bränder
2 st
Stöld
6 st

Ovan information presenteras av hitta.se i samarbete med Verisure.

I ditt hem finns allt du vill skydda. När 1 inbrott skett nära dig är trygghet viktigare än någonsin.
Verisure erbjuder helhetslösningar för att säkra ditt hem.

Camera icon

Med ett hemlarm från Verisure sänks risken för inbrott.

Lämna ditt nummer – vi visar hur.

Inkomna ärenden i Örebro

16:10, 19 januariEn man i fyrtioårsåldern har gripits misstänkt för att ha tillgripit en elsparkcykel.
14:29, 17 januariEtt brott har skett på Väster
20:39, 14 januariBilist i olycka längs Rv 51 strax norr om Pålsboda.
16:05, 14 januariRinga stöld i butik i Örebro.

Människorna i kvarteret runt Rala 118

Människorna i kvarteret runt Rala 118

Unga medelinkomsttagarfamiljer med barn i villa på småorter eller i glesbygd

Vanliga intressen är motorsport, jakt, meka med bilar, snickra/måla och bygga, arbeta i trädgården, motorcyklar, trav och galopp, sportfiska, lösa korsord eller sudoku och krukväxter.

Utforska livsstilarna i området i Livsstilskartan.

Livsstilskartan — utforska livsstilarna i området.

Kolla nya grannar nära Rala 118

Få koll på alla nyinflyttade och grannar i grannskapet.

I området är medelinkomsten lägre

Här är medelinkomsten 22 183 kr, vilket är -19% lägre än snittlönen i Sverige. Personerna i området har i snitt 539 479 kr i lån.

Taxeringskalendern — se exakt vad grannar och kollegor tjänar.

Låg medelålder i området

Medelåldern i området är 45 år, vilket är lägre än medelåldern i Kumlas kommun (48 år) och Sverige (48 år). Jämför man med andra områden i Sverige är gifta par utan barn, 50-64, överrepresenterade. Andelen pensionärsfamiljer (29%) är högre än i resten av kommunen.

I närheten av Rala 118

I närheten av Rala 118

Vill du få en bättre bild av området kring Rala 118?

Här visar vi några av de vanligaste platserna i närheten – som förskolor, matbutiker, parker och träningsanläggningar.

Totalt finns det:

0 antal förskolor i Kumla

3 matbutiker inom 5 km

Ett flertal grönområden att upptäcka.

Se matbutiker i området

Utforska parker och fritidsområden

Informationen baseras på hur långt det är från adressen till olika verksamheter och servicepunkter – perfekt för dig som är nyfiken på området, planerar flytt eller bara vill jämföra olika bostadsområden.

Coop City Hallsberg

Matbutiker

5 km från adressen finns Coop City Hallsberg på Trädgårdsgatan 6.

Andra format av 070-659 42 59